Азійський занепад Росії

06 жовтня 2022

Що буде швидше — темпи наступу ЗСУ чи темпи розпаду РФ?


Мені хотілося б розбити нижчевикладене на три частини. Перша — Азіатський занепад Росії. Друга — війна Путіна. Третя — перемога України.

Якщо говорити про азійський занепад Росії, то треба зробити відступ і згадати середину липня. Тоді у Киргизстані зібралися представники п’яти центральноазійських держав із метою створення єдиного союзу країн Центральної Азії. Від підписання договору про дружбу та співпрацю відмовилися Таджикистан і Туркменістан.

Згадаймо також, що 1 вересня у Стамбулі відбулася зустріч міністрів оборони Туреччини, Північного Кіпру, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану та Киргизстану. А потім порівняємо поведінку путіна й Ердогана на саміті ШОС у Самарканді 15−16 вересня: «обпльований» путін і «панівний Ердоган» (причому Туреччина не є членом ШОС).

Із цих фактів можна зробити припущення, що Туреччина втратила віру в майбутнє «великої Росії», має намір підібрати останки ОДКБ і створити навколо себе якусь його подобу (вереснева зустріч міністрів оборони — саме про це). Більше того, подібна до такої думка про Росію і в Пекіна — імовірно, він дав згоду на те, що гарантом безпеки в регіоні буде вже не Росія, а Туреччина. Це повне фіаско Росії.

Ну і які дії Путіна після цього? Два виходи — або закусити вудила, або спробувати зберегти обличчя, не кажучи вже про збереження країни. Тобто нормальний, цивілізований, осудний керівник держави звісно зупинився б на другому варіанті, спробував би знайти шляхи прийнятного відкату назад для того, щоби зберегти хоч щось.

Неадекватна людина, з якою ми маємо справу в особі Путіна, закусила вудила

Неадекватна людина, з якою ми маємо справу в особі Путіна, за фактом закусила вудила. Звідси і ця мобілізація, і псевдореферендуми, і анексія псевдонародних республік, і черговий шантаж ядерною зброєю і ін.

Думаю, що за рахунок мобілізації Путін сподівається максимально знизити темпи наступу ЗСУ, виграти час для того, щоб на основі наступних хвиль мобілізації сколотити більш-менш боєздатний ударний кулак. Якщо дотримуватися такої логіки Кремля, то мають рацію представники ВСУ, говорячи про можливі плани, пов’язані з наступом на Київ, наступом із Білорусі тощо. За кількістю людей — Росії це під силу. А ось за кількістю та якістю техніки… Техніку взяти більше нема звідки. Китай її не дасть, а більше взяти її й нізвідки. Путін намагався з центральноазійських республік це витягти, але Туреччина вже не дасть на це згоди. Тому — облом.

Ну, а що в цих умовах залишається робити ЗСУ? Залишається перемелювати це гарматне м’ясо та рухатися до кордонів 1991 року. Запускаючи цим внутрішні деструктивні процеси у Росії. І ось тут я не знаю, що буде швидше — темпи наступу ЗСУ чи темпи розпаду.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua