Немає нічого особливого у тому, що в січні - на початку лютого відбувається девальвація гривні. Якщо ми подивимося на динаміку минулого року, то там також у січні почалася і десь до середини лютого відбувалася девальвація, причому не менш стрімка, ніж сьогодні. Тоді курс з 23–24 грн/дол дійшов до 27-ми, а потім трохи відкотився назад. Тож сезонний фактор, який діє зараз, є певним чином автоматичним.
Інший фактор пов'язаний з тим, що залишається невизначеною економічна динаміка. Були сподівання на бюджет, де мали бути представлені заходи економічного прискорення. На жаль, цього не відбулося.
А якщо врахувати те, що в січні Україна має виплачувати досить значні кошти по зовнішніх зобов'язаннях, в тому числі Міжнародному валютному фонду, що призведе до певних вилучень з валютних резервів і підвищить ризик меншої доступності валютних ресурсів, то економічні агенти намагаються зараз певним чином підстрахуватися.
На готівковому ринку грає роль підвищення виплат заробітних плат і пенсій, а також очікування того, що різкі підвищення мінімальної заробітної плати без забезпечення належної економічної діяльності може призвести до емісійного забезпечення платоспроможності. Звичайно, все це посилює ризики і створює певний ажіотаж відносно твердої валюти.