Віталій Ярема

Віталій Ярема

Провідний експерт політико-правових програм


Віталій Ярема спеціалізується на динаміці парламентської демократії у країнах ЄС, зокрема, на проблематиці партійної композиції коаліційних урядів, коаліційних угод, розподілу коаліційних переваг, особливостей формування урядів меншості, факторів завершення роботи коаліційних урядів, інституційних та внутрішньо-партійні чинників їх формування. До експертизи за українською проблематикою входять, перш за все, питання напівпрезиденталізму, розподілу формальних та неформальних функцій всередині виконавчої влади, функціональності та лімітів виборчих систем, інституційних інструментів досягнення політичної згоди в умовах кризового розвитку.

Працював науковим співробітником Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України за договірними темами протягом 2014 – 2016 рр.

Закінчив бакалаврат і магістратуру з політології Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича (2004), аспірантуру з теорії та історії політичної науки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України (2013).

У Центрі Разумкова з квітня 2017 року.

Володіє польською та англійською мовами.

(044) 201-11-98

yarema@razumkov.org.ua

vitaliy.yarema