АНОНС. Фахова дискусія "Українське суспільство, держава і церква під час війни. Церковно-релігійна ситуація в Україні-2023"

19 грудня 2023

Медіа

20 грудня 2023р. об 11:00 Центр Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні проводить Фахову дискусію «Українське суспільство, держава і церква під час війни. Церковно-релігійна ситуація в Україні-2023».

На Фаховій дискусії будуть презентовані інформаційні матеріали Центру Разумкова «Релігія і Церква в українському суспільстві: 2000–2023», які міcтять результати соціологічного моніторингу церковно-релігійної ситуації в Україні (2000–2023рр.), у т.ч останнього загальнонаціонального опитування, проведеного у листопаді 2023р.

До участі в дискусії запрошені представники органів влади, політики, науковці та експерти у галузі релігієзнавства.


В ході дискусії передбачається обговорити наступні питання:

  • Вплив широкомасштабної російської агресії на стан і характер релігійності українського суспільства, на роль і місце релігії у задоволенні духовних потреб громадян. Тенденції конфесійного та церковного самовизначення громадян,
  • Ставлення суспільства до Церкви, бачення її цілей і завдань в умовах війни. Роль і місце соціального служіння Церкви, оцінка його здійснення в сучасних умовах різними церквами та релігійними організаціями.
  • Стан міжконфесійних, міжцерковних та державно-церковних відносин, ставлення суспільства до окремих рішень та ініціатив держави у сфері державно-церковних відносин, до суспільно-резонансних рішень окремих Церков.


Робоча мова заходу — українська. Забезпечується синхронний переклад англійською мовою.


Інформаційні матеріали будуть доступні для перегляду на сайті Центру з 15:00 19 грудня 2023р.


Долучайтесь до перегляду засідання Фахової дискусії на платформі youtube та на головній сторінці сайту Разумков Центру.