Міжнародна підтримка України у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки

11 червня 2024

Резюме

Необхідною умовою посилення продовольчої безпеки людства є скоординовані дії провідних країн світу, насамперед G7, спрямовані на забезпечення надійних міжнародних поставок аграрних товарів і продуктів харчування. Відсутність або слабкість такої підтримки від G7 або непослідовність у втіленні узгоджених практичних кроків призведуть до подальших втрат у продовольчій безпеці.

Україна відіграє важливу роль у світовій продовольчій системі. Внаслідок російської агресії і військових загроз для морських перевезень можливості експорту аграрної продукції України на міжнародні ринки суттєво знизились, що негативно позначилося на глобальній продовольчій безпеці.

Країни G7 мають проявити лідерство у формуванні інституційних механізмів, спрямованих на забезпечення в умовах війни поставок українського аграрного експорту на міжнародні ринки.


Завантажити оригінальний текст

Завантажити переклад

Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko