Чому важливі вітряки на Миколаївщині? (аудіо-інтерв'ю)

Аудіо-інтерв'ю з Володимиром Омельченко (mp3)

Будівництво ВЕС (вітряна електростанція, — ред.) наразі є реальним і можливим. Українські енергетики демонструють технологічність, безстрашність, оптимізм. Будівництво Тілігульської вітроелектростанції на Миколаївщині відбувалося під час обстрілів. Сама станція знаходиться недалеко від лінії фронту. Тому там досить небезпечно. Ця ВЕС є дуже важливою для України, тому що в скрутний момент дефіциту електричної енергії досить суттєво допоможе зберегти енергетичний баланс. Крім того, це такий символ непереможності та оптимізму нашої країни.

Ініціатива чудова. Робота напряму з міжнародними інвесторами знижує рівень бюрократизму. Думаю, цей шлях дуже правильний. Цей проєкт привабливий і для самих інвесторів, і звісно для нас. Це ще раз підтверджує тезу, що інвестиції на сьогодні в першу чергу готові йти на розвиток відновлених джерел енергії. Не на теплової генерації, не на ядерної генерації. А саме на зелену генерацію. Це можуть бути сонячні панелі, біопаливо, вітряки, системи накопичення енергії, модулі, які об’єднують кілька джерел. Думаю, різні інвестори будуть пропонувати різні рішення.

Місцеві органи влади зможуть об’єднувати зусилля для того, щоб залучати іноземні інвестиції в розвиток відновлювальних джерел енергії. Тут децентралізація дуже корисна. Громади зможуть залучати інвестиції саме для себе.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko