Біометричний контроль в'їзду росіян — переддень візового режиму

Медіа

Формування бази біометричних даних стане ефективним інструментом контролю за перебуванням росіян в Україні та підготує базу для запровадження віз, уважає експерт із питань зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

Посилення контролю за в'їздом в Україну громадян Росії та збирання їхніх біометричних даних на кордоні з 1 січня є передвісником уведення візового режиму з РФ. Таку думку в ефірі "Радіо Свобода" висловив директор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

"Формується база біометричних даних людей, які відвідують Україну з різною метою. Це дуже важливо — вводяться відбитки пальців, інші атрибути біометрики. Формується база, яка контактуватиме з Європолом та іншими структурами. Це достатньо ефективний інструмент контролю щодо перебування іноземців, зокрема росіян, в Україні. Ідеться про режим оповіщення і про реєстрацію за місцем прибуття", — уважає він.

На думку експерта, Росія готується в межах гібридної війни посилювати експансію, і спецслужби України мають бути до цього готовими.

"Про введення візового контролю з Росією вже давно говорять. Біометричний контроль із 1 січня — рух у цьому напрямку, посилення контролю в'їзду-виїзду. Перший момент — біометрика, другий — режим оповіщення, третій — контроль над територією. Ці три пункти фактично включають у себе "переддень" візового режиму, хочемо ми того чи не хочемо", — зазначив Пашков.


Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua