Атаки під Мар’їнкою. Нова тактика РФ

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник у коментарі виданню «Новое время» розповів про ефективну стратегію протистояння російській агресії на фронті і всередині країни.

Бойовики на сході України не припиняють безуспішних атак на Мар’їнку. При цьому їхня мета — не захоплення територій чи розгортання широкомасштабного наступу, а дестабілізація і виснаження України.

Хоча всі атаки під Мар’їкою були відбиті українським військом, від цього вони не стали безболісними. Насамперед тому, що український народ постійно зазнає втрат — гинуть люди, є десятки поранених.

Часто українські військові мають зв'язані руки і змушені пасивно відбивати напади. Найгірше — це загроза падіння бойового духу і деморалізації наших військових, адже найчастіше вони скаржаться не на низьку зарплату чи погане постачання, а на відсутність повноцінної можливості воювати і захищати своє життя, виконувати поставлені завдання.

Важливо відзначити, що попри всю очевидність військової загрози Росії у вигляді збройних нападів і найманців, її основна мета все-таки спрямована всередину країни. Довкола цього і повинна будуватися основна стратегія України для протидії російській агресії.

Військові методи дуже важливі, але виключно ними нам не можна виконати завдання з протидії тактиці Росії. Головне — не допустити дестабілізації ситуації всередині країни, що само по собі значно складніше і важче. Адже це передбачає успішне проведення реформ, боротьбу з корупцією і знешкодження російської пропаганди.

Аби мінімізувати негативний ефект і збільшити можливості досягнення подібних завдань, дії нашої сторони повинні плануватися відповідно до цього.

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk