Річний звіт 2014

ВСТУПНЕ СЛОВО


2014 рік був як ніколи раніше насиченим драматизмом і динамікою подій. Україна пережила розстріл на Майдані, анексію Криму, початок російської збройної агресії. Державний механізм довелося практично повністю відновлювати й оживляти.

Центр Разумкова активно долучився до масштабної роботи з проектування України майбутнього — демократичної, правової, європейської, успішної.

2014 рік був особливим з погляду інтенсивності співпраці Центру Разумкова з органами влади. Експерти Центру брали активну участь у підготовці двох проектів коаліційних угод для парламентських коаліцій, двох проектів Програм дій Урядів (для двох складів Кабінету Міністрів), надавали консультації окремим міністерствам і відомствам, у т.ч. — з питань захисту країни та зміцнення її обороноздатності. Якщо на початку року Центр Разумкова міг цілком офіційно бути визнаним “агентом іноземного впливу”, а його перспективи могли стати дуже непевними, то за підсумками року, за результатами авторитетного світового рейтингу “2014 Global Go To Think Tank Index”, він увійшов до першої сотні найкращих аналітичних центрів світу і до першої п’ятірки кращих аналітичних центрів Центральної та Східної Європи. Таким чином, Центр Разумкова підтвердив свою репутацію, залишаючись єдиною українською аналітичною інституцією, що належить до числа провідних Think Tanks світу.

Попри складні політичні умови, необхідність оперативного реагування на загрози і виклики для держави, використання аналітичного потенціалу Центру для інтелектуальної підтримки демократичних сил та нової, проєвропейської влади, планова діяльність Центру Разумкова не переривалася.

У 2014р. Центр здійснив низку серйозних дослідницьких проектів, результати яких були презентовані в Україні та за її межами, вів активну міжнародну діяльність, досліджував тенденції громадської думки, посилювався інституційно.

Таким був наш внесок у процес повернення України на шлях демократичного, європейського розвитку, програмування реформ, захист державності та зміцнення українського громадянського суспільства, у створення необхідних умов для того, щоб наша країна стала успішною у світі.

Анатолій РАЧОК,
Генеральний директор Центру Разумкова

Повний текст звіту (PDF)