8 липня 2025 р. Центр Разумкова взяв участь у міжнародному онлайн-круглому столі «Розширення ЄС та прогрес України в рамках Кластера «Основи»: політико-правові виклики для судової системи, основоположних прав та функціонування демократичних інституцій в умовах воєнного стану».
Захід проводився в рамках проєкту «Розширення ЄС та верховенство права в Україні: політичні та правові виклики для судової системи і основних прав в умовах воєнного стану», який реалізовувався Маастрихтським університетом спільно з партнерами. У заході брали участь науковці та експерти з провідних університетів та аналітичних інституцій Європи та України, представники урядових структур ЄС та Королівства Нідерландів.
Експертами Центру в рамках проекту була підготовлена аналітична доповідь «Політичні та правові виклики для України в умовах воєнного стану щодо імплементації положень Кластера 1 «Основи» та, зокрема, Глави 23 Рамкової угоди про асоціацію між Україною та ЄС», яка була презентована на круглому столі.
Цей документ підкреслює нагальну необхідність продовження політичних та правових реформ в рамках переговорного процесу про вступ України до ЄС,запровадження яких суттєво ускладнилося вінаслідок російської збройної агресії та подальшим запровадженням воєнного стану. Така ситуація призвела до особливих умов функціонування демократичних інститутів та органів державної влади, мала своїм наслідком законодавчо визначені обмеження низки прав і свобод громадян
Навколо презентованого експертами Центру матеріалу, розгорнулася жвава дискусія. Всі учасники погодилися, що Україна демонструє значний прогрес, попри війну, однак реформи, зокрема в сфері судочинства, захисту соціальних прав та ін. залишаються незавершеними. Існує нагальна потреба у завчасній підготовці до відновлення повноцінної діяльності демократичних інститутів, яке відбудеться після завершення війни. Для подальшого прогресу у сфері євроінтеграції необхідні системні зусилля, зокрема у сфері законотворчості, координація дій українських та європейських партнерів, прозорість здійснюваних владою заходів та активна участь громадянського суспільства.