Участь у конференції «МАЙБУТНЄ РОЗШИРЕННЯ ЄС: ПОБУДОВА СИЛЬНІШОЇ ТА БЕЗПЕЧНІШОЇ ЄВРОПИ»

20 травня 2025

Делегація Центру Разумкова взяла участь у конференції «МАЙБУТНЄ РОЗШИРЕННЯ ЄС: ПОБУДОВА СИЛЬНІШОЇ ТА БЕЗПЕЧНІШОЇ ЄВРОПИ», яка відбулася 12-13 травня в м.Брюссель. Організатором виступила Асоціація транс'європейських політичних досліджень (TEPSA).

 

 

Конференція проводилася в рамках проєкту InvigoratEU. Проєкт реалізується консорціумом дослідницьких організацій – членів TEPSA (серед яких  Центр Разумкова) за фінансування Європейського Союзу.

В перший день конференції проводилися семінари лише для членів консорціуму з розробки інструментарію стійкості для політичної спільноти і для громадянської освіти та громадянського суспільства.

 

Другий день був відкритий також для експертного середовища та насичений дискусіями. Панельні дискусії були присвячені різноманітним темам, пов'язаним з майбутнім розширенням ЄС, включаючи безпековий та оборонний вимір, соціальну згуртованість та економічну конвергенцію, взаємозв'язок, демократію та інші.

На одній з них, а саме «Безпековий та оборонний вимір європейської стійкості: Подолання розриву між очікуваннями та можливостями» одним з панелістів виступив Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.

Всі панелісти були одностайними в тому, що в епоху, коли світовий порядок регулярно змінюється, коли ворожі держави, такі як Росія, продовжують створювати екзистенційні військові та гібридні загрози європейським країнам, коли давні союзники, такі як США, відвертаються від Європи, а нові держави, такі як Китай, переорієнтовують свої позиції, потреба Європейського Союзу у стійкості ніколи не була такою гострою і нагальною, як зараз.

Розширення ЄС за рахунок країн-кандидатів, серед яких, в тому числі і  Україна, є вирішальним інструментом для утвердження європейської позиції в геополітичному порядку.

Як ЄС може активізувати свою політику розширення і сусідства, щоб підвищити стійкість Європи? Це якраз те фундаментальне питання, на яке шукають відповідь члени консорціуму в рамках проєкту InvigoratEU.