Ефективне функціонування енергоринку мінімізує ризики для України

15 березня 2019

Ефективне функціонування енергоринку мінімізує ризики для енергетичної безпеки України, — заявив директор енергетичних програм Разумков Центру Володимир Омельченко під час Law Energy Forum.

Захід організував Клуб енергетики для професійного обговорення проблем та перспектив розвитку ринку електричної енергії.

Під час свого виступу Володимир Омельченко зосередився на викликах та можливостях ринку електроенергії, — «Посилення конкуренції та ринковий механізм ціноутворення це одна з можливостей, що  відкриває реформа ринку електроенергії. До нових опцій хочу віднести також посилення прав споживачів та визначення конкретних меж відповідальності між органами державної влади».

За словами директора енергетичних програм Разумков Центру, до викликів варто віднести: заборгованість на оптовому ринку електричної енергії, яка сягає понад 30 млрд. гривень, покладання спеціальних обов’язків, своєчасну сертифікація оператора системи передачі, яка через  затримку організаційних та корпоратизаційних процесів, стане можливою не раніше жовтня 2019 року.

«Дуже важливо аби модель, яка сьогодні розробляється відповідала кращим європейським практикам Енергоатому дотувати інших виробників», — підкреслив Омельченко.

На думку Володимира Омельченка, досвід відкриття роздрібного ринку говорить про те, що в процесі лібералізації ринків не можна уникнути певних операційних проблем, на них треба своєчасно реагувати та удосконалювати свої підходи з подальшим коригуванням ухваленої нормативно-правової бази.

Модератором заходу був експерт Разумков Центру Максим Білявський, який відзначив важливість створення професійного комунікаційного майданчика для обговорення актуальних проблем енергетичної галузі.

Law Energy Forum зібрав понад 70 учасників. Серед них представники Міненерговугілля, Держенергоефективності, Державної інноваційно-фінансової кредитної установи, а також члени Клубу енергетики, підприємства, що працюють у галузі відновлюваної енергетики. До їхнього числа входять юридичні та інжинірингові компанії, виробники та дистриб'ютори обладнання, банки та міжнародні фінансові установи, консалтингові компанії, промислові та аграрні підприємства, територіальні громади та експерти галузі.

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko