ЗВТ з Ізраїлем: в чому вигода для України

24 січня 2019

З огляду на стратегічні, геополітичні, економічні інтереси України в Ізраїлі, це дуже важливий крок.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, оцінюючи підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

«ЗВТ з Ізраїлем потрібно розглядати в ширшому контексті. Українська економіка може мати зиск від того, що наш режим буде ліберальнішим, відкритішим, що дозволить українській економіці реалізовувати свій потенціал. Поки це буде зосереджено в більш вузькій ніші — метали, аграрна продукція, але навіть це вже добре», — зазначив Юрчишин.

За його словами, важливіше те, що на такі лібералізовані відкриті економіки набагато оптимістичніше дивляться іноземні інвестори для розвитку бізнесу, пошуку та знаходження виробничих ніш, а на цій основі отримання додаткових вигод і прибутку.

«З огляду на те, що Україна має ЗВТ з ЄС, багато країн можуть розглядати її як проміжний етап для більш вільних виходів саме на європейські ринки», — додав він.

Експерт звернув увагу на дані Держстату, згідно з якими Україна має хороші показники за останні два роки. Якщо врахувати, що експорт IT-послуг в Україні також розширюється, а Ізраїль належить до технологічних країн, то тут може бути позитивне поле для співпраці.

Звісно, для початку потрібно навчитись отримувати хороші замовлення й виконувати їх, уточнив він.

«Перспективи є. Особливістю світової торгівлі якраз і є те, що починається з безпосередності вигод, конкурентних переваг, а потім реалізується потенціал відносних конкурентних переваг. Через якийсь час, якщо ми зможемо продемонструвати хороше виконання контрактів у технологічній сфері, можна розраховувати на більш активне розширення співпраці», — резюмував Василь Юрчишин.


Джерело:

Василь Юрчишин

Директор економічних і соціальних програм


Народився в 1955 р. в Кам’янці-Подільському.

Освіта:

Київський державний університет імені Т. Шевченка, факультет кібернетики (1977).

Кандидат фізико-математичних наук (1989).

Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України (1994).

Доктор наук з державного управління (2003).

Автор близько 100 наукових праць.

Робота:

Протягом 1977–1993 р. працював в Київському університеті на посадах інженера, наукового та старшого наукового співробітника; 

1994–1999 — головний дослідник з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень, Фонду розвитку банківської справи і фінансів;

1999–2004 — доцент кафедри економічної політики Української (нині Національної) академії державного управління при Президентові України;

1999–2004 — директор з досліджень Агентства гуманітарних технологій, потім Агенції соціального проектування;

2002–2003 — радник Міністра економіки України;

з квітня 2004 р. — професор кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України;

з червня 2005 р. — директор економічних програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-90

yurchyshyn@razumkov.org.ua