ЗСУ мають звільнити Енергодар до зими, щоб Україна не купувала електроенергію в ЄС — експерт

27 липня 2022

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів виданню, що на сьогодні виведені з експлуатації або перебувають у зоні окупації близько 10 гігаватів (ГВт) ліквідних потужностей електрогенерації.

У коментарі «Новинам Приазов’я» Омельченко зазначив, що дефіцит електроенергії може виникнути, в першу чергу, через окупацію Запорізької атомної електростанції.

«Це — найбільша в Європі атомна станція, вона має шість атомних реакторів загальною потужністю в шість гігаватів. Це дуже багато — близько 30% реальної ліквідної потужності української енергетичної системи. Не треба забувати, що в нас ще під окупацією чи зруйновані, чи в зоні бойових дій перебуває низка теплових станцій. Це — Запорізька, Курахівська, Вуглегірська, Луганська, Слов'янська ТЕС. Тому насправді ситуація достатньо складна не тільки з паливом, але й з потужностями», — зазначив Омельченко.

За словами фахівця з енергетики, Росія хоче зруйнувати енергетичну інфраструктуру, щоб Україна не могла вдало перезимувати. Тоді Росія змогла б нав’язати свої переговорні позиції, вважає експерт.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова також зазначив, що Росія вже намагається налаштувати всі технологічні процеси на Запорізькій АЕС під свої потреби.

«Будуються нові електромережі, якими Росія планує забезпечувати, зокрема, Крим та частину окупованої території. Ці плани, безумовно, йдуть всупереч українським інтересам, тому Україна має зробити все можливе й неможливе, щоб звільнити Енергодар у найближчі місяці. Це було б вагомим кроком для забезпечення енергетичної безпеки в цей осінньо-зимовий період», — висловився Омельченко.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko