Зростання ВВП на 40%: чи реально досягти мети за 5 років

06 вересня 2019

Українська економіка — одна з найслабших у Європі. Підвищити низькі показники досить легко, якщо створено відповідні умови.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Експерт позитивно оцінив той факт, що новий уряд ставить перед собою амбітні цілі, хоча їх поки що варто розцінювати як наміри.

«Коли представлять перші програмні документи, можна буде робити висновки», — уточнив Юрчишин.

На його думку, досягти високих темпів економічного зростання реально, але головне питання — за рахунок чого.

«Таке зростання ВВП може бути забезпечено, якщо швидко створюватимуть нові робочі місця в технологічних галузях з високою оплатою праці. При таких умовах зростання пропозиції призведе до формування досить сучасної конкурентної доданої вартості. Саме в такий спосіб можна досягти високих показників», — пояснив економіст.

Крім того, за заявами прем'єра випливає, що розвиток технологічних галузей можливий за рахунок іноземних інвестицій, підкреслив фахівець.

Але, за його словами, інвесторам потрібна впевненість у недопущенні порушень прав власності в рамках сучасних реформ, а з цим можуть бути проблеми.

Завдання реалістичне, але вимагає значних зусиль і цілеспрямованості в реформуванні економіки, зазначив економіст.

«Це завжди важко. Можуть постраждати соціальні питання, треба буде ліквідовувати корупційні схеми», — констатував експерт.

За його словами, на цьому шляху дуже багато бар'єрів, які потрібно подолати, адже інвестиції не приходять в корумповану економіку.

«Один-два антикорупційних процеси, які продемонструють готовність влади до змін, можуть кардинально змінити ситуацію», — резюмував Василь Юрчишин.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Олексій Гончарук поставив перед Кабміном завдання забезпечити протягом п'яти років зростання ВВП щонайменше на 40%.


Джерело:

Василь Юрчишин

Директор економічних і соціальних програм


Народився в 1955 р. в Кам’янці-Подільському.

Освіта:

Київський державний університет імені Т. Шевченка, факультет кібернетики (1977).

Кандидат фізико-математичних наук (1989).

Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України (1994).

Доктор наук з державного управління (2003).

Автор близько 100 наукових праць.

Робота:

Протягом 1977–1993 р. працював в Київському університеті на посадах інженера, наукового та старшого наукового співробітника; 

1994–1999 — головний дослідник з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень, Фонду розвитку банківської справи і фінансів;

1999–2004 — доцент кафедри економічної політики Української (нині Національної) академії державного управління при Президентові України;

1999–2004 — директор з досліджень Агентства гуманітарних технологій, потім Агенції соціального проектування;

2002–2003 — радник Міністра економіки України;

з квітня 2004 р. — професор кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України;

з червня 2005 р. — директор економічних програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-90

yurchyshyn@razumkov.org.ua