Зараз в ООН не буде кінцевого рішення про миротворців: весь процес займе півроку

21 вересня 2017

На засіданні Генасамблеї ООН, яке триває цими днями у Нью-Йорку, навряд чи варто очікувати ухвалення якогось конкретного і кінцевого рішення щодо розміщення миротворців на Донбасі. Президент України представить своє бачення миротворчої місії та її мандату, але рішення буде прийматися на Радбезі ООН. А там уже існує серйозний конфлікт між позицією Росії і позицією України та її соратників, в тому числі США.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

Тобто, за його словами, зараз можна очікувати хіба що загальнополітичного рішення підтримки позиції української сторони щодо миротворчої місії на Донбасі.

"І тут дуже важливо, щоб Президент України дуже чітко продемонстрував позицію української сторони стосовно цього питання. А по-друге, щоб була чітко показана державам ООН неможливість і деструктивність позиції Російської Федерації, яка внесла в Радбез ООН свою пропозицію щодо миротворців", — підкреслив експерт.

Якщо в Радбезі Росія, як постійний член, блокуватиме українську позицію, тоді цю проблему можна винести на обговорення Генасамблеї. Але, як пояснив Михайло Пашков, у будь-якому разі цей процес доволі тривалий і зараз навряд чи можна розраховувати на якесь спільне колективне рішення.

Також експерт зазначив, що між прийняттям рішення Радбезом і прибуттям миротворців пройде, щонайменше, півроку.

"Спочатку на Донбас прибуде місія ООН і підготує доповідь, яка буде представлена генеральному секретарю. Потім на Генасамблеї буде обговорюватися вже конкретний мандат місії та її фінансування. Тобто ця процедура доволі тривала, тому розраховувати на швидкий результат не доводиться. Для України на сьогодні найважливіше — утвердити свою позицію, переконати учасників Генасамблеї, що те, що пропонує українська сторона, дійсно є шляхом до мінімізації конфлікту на Донбасі, а не імітації миротворчого процесу, як пропонує Росія", — підкреслив Пашков.


Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua