''Загроза для АЕС'': озвучений трагічний сценарій ''великої війни'' України з РФ

21 листопада 2018

Завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2" не стане причиною повномасштабної агресії Росії проти України. Однак у разі "великої війни" існує небезпека для всього світу.

Таку думку в коментарі OBOZREVATEL висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник, пояснивши, що раніше дійсно були версії про те, що одним із стримуючих чинників для Володимира Путіна в 2014 році була якраз можливість руйнування української газотранспортної системи, через що б припинилися поставки газу в Європу.

"Але це лише одна з версій того, що зупинило Путіна. Зараз навряд чи можна пов'язувати події відкриття "Північного потоку-2" з тим, що це негайно стане наслідком масштабної агресії Росії проти України", — вважає він.

При цьому міжнародник озвучив більш жахливий сценарій, ніж руйнування газотранспортної системи в Україні в разі проведення бойових дій на її території.

"Якщо говорити про інші загрози такого сценарію, то перш за все потрібно звернути увагу не на газотранспортну систему, а на інші енергетичні об'єкти, особливо на АЕС. Це те, що дійсно має величезну загрозу для всього світу. У разі, якщо на території України будуть проходити бойові дії там, де є ядерні реактори, то це може мати справжні катастрофічні наслідки, і це вже не просто відсутність тепла в європейських будинках", — повідомив Мельник.

При цьому він вважає, що Кремль не зацікавлений у повномасштабній військовій агресії проти України.

"Росія зацікавлена ​​в тому, щоб підтримувати цей конфлікт, як можна довше не визнавати своєї участі там, щоб він не був переведений у міждержавний конфлікт. Це виснажує економіку України, підриває перспективу для розвитку. Це потужний інструмент впливу на громадську думку", — пояснює Мельник.

"Це не єдине, Росія постійно промацує якісь варіанти, як можна закрити питання незаконної анексії Криму. Кого кинути на вибір українського народу на наступних виборах, щоб привести до влади, якщо не проросійських політиків, то хоча б дружніх до російської влади. І маса інших питань, тому що весь цей конфлікт дуже тісно вплетений у більшу глобальну гру Росії за відновлення статусу, за боротьбу за сфери впливу", — додав він.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, США має великий набір інструментів, щоб зупинити реалізацію проекту газопроводу "Північний потік-2". Вашингтон поки не має наміру їх озвучувати, щоб не залишити Європу взимку без газу.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk