Євроінтеграція є ключовим для України інструментом у протистоянні з РФ

08 листопада 2019

Європейська інтеграція на сьогодні є головним для України інструментом у протиборстві з Росією.

На цьому наголосив під час пресконференції співдиректор програм зовнішньої політики Центру Разумкова Михайло Пашков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Чого Україні очікувати від ЄС? Завданням номер один для української зовнішньої політики є утримання підтримки у протистоянні з РФ, утримання санкційного фронту. Європейська інтеграція разом з євроатлантичною інтеграцією є найбільш важливим, головним інструментом протистояння російській експансії”, — підкреслив Пашков.

Коментуючи опитування експертів, проведене Фондом “Демократичні ініціативи” і присвячене 30-річчю падіння Берлінського муру, він зазначив, що для нас важлива імплементація норм, правил і стандартів ЄС саме в Україні.

“Більшість експертів вважає, що насамперед нам треба надати перспективу членства. Очевидно, це був би потужний ідеологічний поштовх, це важливо. Але, з іншого боку, європейська інтеграція — це процес нескінченний. Він не закінчується з отриманням членства. Європейську інтеграцію треба постійно підтверджувати і розвивати, постійно зосереджуватись на ній навіть поза межами ЄС”, — підкреслив Пашков.

За його словами, тут багато прикладів, що стосуються інших країн ЄС, де внутрішня політика не зовсім відповідає європейським нормам, правилам і стандартам, а також України.

“Уряд постійно звітує про виконання угоди про асоціацію. Очевидно, більш важливо було б головним індикатором виставляти те, які якісні зміни відбулися в різних секторах економіки через імплементацію цих норм і стандартів. І головне — як це вплинуло на соціальні почуття громадян. Бо одна із проблем, що за Петра Порошенка, хоч і були певні досягнення щодо євроінтеграції, більшою мірою вона реалізовувалася неєвропейськими засобами. Тому для нас надзвичайно важливо рухатися далі в цьому напрямку, зрозуміло, що орієнтуючись на зміни, але тим курсом, який є ключовою запорукою протистояння з РФ”, — зазначив Пашков.

Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва провів 30 жовтня – 4 листопада 2019 року опитування експертів, присвячене оцінці історичної події — падінню Берлінського муру — щодо того, наскільки вона вплинула на майбутнє Європи та України, яким може бути майбутнє європейського проекту і чи стане Україна його частиною. В опитуванні взяло участь 26 експертів.


Джерело:

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua