Найімовірніше, після перемоги Орбана жорсткий курс Угорщини щодо України буде продовжений. Орбан отримав досить серйозну перевагу. Підстав для зміни політичного курсу Будапешта немає.
Про це в коментарі "Слову і Ділу" розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи перемогу Віктора Орбана на парламентських виборах в Угорщині.
"Зовнішня політика, яку сьогодні проводить Будапешт, після перемоги Орбана буде продовжена. Але при цьому не варто вважати Угорщину найбільшим союзником РФ. Так, у них проросійська позиція. Але більшою мірою йдеться про жорстке відстоювання своїх інтересів, як їх розуміє угорське керівництво в рамках ЄС", — зазначив Пашков.
Безумовно, те, що говорив і говорить Орбан, буде пролонговане й транслюватиметься в європейський простір, додав експерт.
"Очікувати кардинальних і позитивних змін на нашу адресу навряд чи варто. Але й погіршення, посилення жорсткої позиції щодо України також малоймовірне. Збережеться просто напруженість між Києвом і Будапештом. Але після виборів хвиля протистояння вже може трохи стихнути. Обережні оптимістичні очікування мають місце", — уточнив фахівець.
Він пояснив, що російський вплив не варто списувати, але є важливий нюанс.
"Орбан дійсно виступає за діалог із РФ, пом'якшення санкцій. Він про це говорив і говоритиме. Але це більшою мірою була зовнішня декларація в зв'язку з виборами", — підкреслив експерт.
"Річ у тім, що, по-перше, Угорщина є членом ЄС і НАТО, по-друге, актуальні проблеми між Києвом і Будапештом складні для обох країн. Те, що їх доведеться долати, очевидно. По-третє, ключове те, що це вже поствиборна ситуація. Вибори завершилися, тому пошук компромісів із Києвом можливий", — резюмував Михайло Пашков.