В України можуть відібрати безвіз? Дипломат оцінив ризики

08 грудня 2017

Конфлікт між Генеральною прокуратурою України і Національним антикорупційним бюро України, а також законопроект №7362, який полегшує звільнення директора НАБУ, йдуть "явно не на користь Україні".

Таку думку "Обозревателю" висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

Коментуючи побоювання про те, що законопроект №7362 може послужити приводом для позбавлення України безвізового режиму з ЄС, він зауважив: "З одного боку, конфлікт прокуратури з антикорупційними органами викликав дуже негативний резонанс з американської сторони, з боку Європейського Союзу. Це явно не на користь Україні. З іншого боку, те, що все це пов'язане з антикорупційною діяльністю, яка є однією з умов в тому числі безвізового режиму, також може в якійсь мірі вплинути".

Пашков додав: "На тлі негативної ситуації з безвізом навколо Грузії це, безумовно, насторожує, тому що в ЄС є певні важелі для припинення безвізового режиму".

У той же час він звернув увагу на "знаковий момент" — недавню зустріч представників Верховної Ради України з послом США в Україні, а також нагадав про те, що законопроект вже відкликаний. Таким чином, "я не думаю, що ЄС зараз буде займатися цим окремим законопроектом", — запевнив експерт.

Нагадаємо, раніше в представництві Євросоюзу в Україні попередили, що законопроект №7362 суперечить принципам безвізового режиму між Україною та ЄС.


Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua