Україна потребує дієвого плану реконверсії вугільних регіонів для реалізації повноцінної економічної диверсифікації, забезпечення нових робочих місць та соціального добробуту населення.
Все це можливо реалізувати за рахунок визначення ефективних механізмів фінансування енергетичної трансформації з метою надання підтримки декарбонізації вугільного сектору, включаючи інвестиції та виділення фондів на відповідні дослідження та інновації.
Такого висновку дійшли експерти Центру Разумкова під час обговорення проблемних питань функціонування вугільної промисловості під час ІІІ Міжнародної конференції “Вугільна промисловість України в умовах декарбонізації”.
Захід проходив на базі НТУ “Дніпровська політехніка” за підтримки Міністерства енергетики і вугільної промисловості України, Національної академії наук України, а також компаній ДТЕК та Донецьксталь.
Активну участь в роботі конференції взяли представники галузевих підприємств і асоціацій, профільних міністерств, регіональних органів влади, науково-дослідних інститутів, Eurocoal, Європейської Комісії, Китайської народної республіки та дипломатичних місій Великобританії, Німеччини, Польщі.
Центр Разумкова представляли директор енергетичних програм Володимир Омельченко та провідний експерт Максим Білявський, які в рамках роботи міжнародної конференції провели двосторонні зустрічі з представниками іноземних делегацій та обмінялись поглядами на поточні та майбутні виклики для енергетики.
“В процесі реформування вугільної галузі, слід також враховувати інтереси приватного капіталу та координувати зусилля з трансформації сектору на основі принципів дотримання балансу інтересів та державно-приватного партнерства”, — зауважив Омельченко.
На завершення заходу Федерація роботодавців ПЕК України за активну співпрацю з вугільною галуззю нагородила почесним знаком “Свята Варвара” директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченко.