У Путіна залишилося лише два варіанти, як привернути до себе увагу Трампа

24 лютого 2017

Загроза ескалації на Донбасі не те що може виникнути — вона нікуди не зникала. Не виключено, що певну роль зіграв указ президента РФ про визнання «паспортів» ОРДЛО.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник, оцінюючи заяви ОБСЕ та ООН про новий ризик ескалації на Донбасі.

«Указ Путіна щодо паспортів ОРДЛО міг зіграти певну роль. Річ у тім, що документ дуже розмитий. З одного боку, він визнає легітимність тих органів, які визнають ці паспорти, не визнаючи самі утворення. З іншого боку, в указі зазначено: громадяни України. Тобто це черговий фокус Кремля, який читатиме кожен по-своєму. Якраз тут виникає питання, якою буде реакція самих бойовиків. Чи сприймуть вони це як сигнал того, що Росія їх кидає? Тоді в них залишається вихід — привернути до себе увагу. Єдиний спосіб привернути увагу — почати стріляти», — розмірковує Мельник.

Це лише одна з причин, зауважив він. Більш важливий аспект, на його думку, полягає в тому, що в Росії залишився невеликий арсенал впливу в політичних переговорах.

З набору інструментів впливу на політичні питання, в тому числі на майбутні перспективи розвитку контактів із новою адміністрацією США, залишилося два варіанти: ескалація та деескалація.

«Цим Росія в принципі й торгує як щодо України, так і щодо Сирії», — наголосив експерт.

«Росія, грубо кажучи, зараз може торгувати війною. Путін може дати команду відкрити вогонь. Потім до нього ж звернуться, щоб він припинив стрілянину. На цьому можна виторговувати для себе якісь преференції», — проаналізував Олексій Мельник.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk