Центр Разумкова презентував монографію "Україна на порозі об’єднаної Європи"

19 квітня 2018

Центр Разумкова презентував монографію "Україна на порозі об'єднаної Європи", присвячену дослідженню змін в Українській державі в період від розпаду СРСР і до нинішніх часів.

Як зазначалося на презентації видання в Укрінформі, у книзі містяться результати соціологічних досліджень, які демонструють зміни у свідомості українського суспільства протягом періоду трансформації.

Заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко розповів, що основою монографії стали напрацювання істориків, соціологів, політологів, соціологічні дані, які допомогли зробити певне узагальнення й аналіз того, яким чином в Україні відбувається перехід від пострадянського минулого і яким чином це минуле впливає на сучасність і на перспективи просування до об'єднаної Європи.

Якименко зауважив, що книга дає українцям "грунт для роздумів" щодо того, "хто ми є, де ми є і куди рухаємося".

За його словами, відповідно до соціологічних даних європейська суспільна модель залишається найбільш привабливою для українців.

"Тому наша постановка теми "Україна на порозі об'єднаної Європи" абсолютно правильна і відповідає політичним реаліям і настроям українського суспільства", — підкреслив фахівець.

У монографії автори досліджують закономірності тривалого і складного переходу від радянського минулого до сучасної демократичної Української держави, виявляють динаміку основних параметрів українського соціуму під час цього переходу, роль ідей, соціальних міфів, соціальних стереотипів.


Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko