"Точка неповернення". Лукашенко зустрівся з терористом Пушиліним: як відповість Зеленський

21 квітня 2023

Навіщо Україна відкликала свого посла Ігоря Кизима, що це означає — для консультацій, і чи розглядається розірвання дипломатичних відносин з Білоруссю

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко здійснив чергову провокацію, зустрівшись у Мінську з російським терористом Денисом Пушиліним. У відповідь Україна викликала посла для консультацій.

ЩО СТАЛОСЯ. 18 квітня Лукашенко у своїй резиденції в Мінську зустрівся з російським терористом Пушиліним. Він запропонував "допомогу у відновленні Донецька", зокрема підприємств та сільського господарства, щоб "нечужі нам люди перестали нарешті страждати".

У відповідь на це Міністерство закордонних справ України викликалопосла в Білорусі Ігоря Кизима для консультацій.

"Мінськ має утримуватися від подібних деструктивних кроків і припинити підтримку агресивної війни Росії проти України", — заявили в МЗС і додали: зустріч Лукашенка з Пушиліним є спробою легітимізації представника російської окупаційної адміністрації в Донецьку.

Офіційно Білорусь не визнавала терористичні організації "ДНР" та "ЛНР", проте в липні 2022 року Лукашенко заявив, що "де-факто визнав, що є Крим, Луганськ і Донецьк", і в разі необхідності видасть відповідний указ.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО. "Це свідома провокація з боку Лукашенка, — каже LIGA.net Мережко, голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики. — Він не міг не усвідомлювати, яка буде реакція".

На його думку, Лукашенко "зондує ґрунт" і дивиться на реакцію України.

Зустріч Лукашенка з Пушиліним заслуговує на більш серйозну дипломатичну реакцію, ніж просто виклик посла для консультацій, переконує LIGA.net Михайло Пашков, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.

"Політика керівництва Білорусі відверто спрямована проти України", — вважає Пашков, нагадуючи, що це вже далеко не перший демонстративно антиукраїнський крок від Лукашенка.

Логічною реакцію на дії Лукашенка Пашков вважає рішення про розірвання дипломатичних відносин з Білоруссю.

"Якщо з Росією Україна пішла на такий крок, то очевидно за аналогією це має бути і з Білоруссю, бо Білорусь є прямим учасником агресії. Не опосередкованим, не прихованим, а прямим", — пояснює Пашков.

На його думку, Лукашенко підштовхує Україну до такого рішення.

ЩО ДАЛІ. Але Україна не хоче остаточно рвати канал можливої комунікації з Білоруссю, пояснює Пашков позицію української влади.


Джерело:

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua