Тіллерсон приїде до Києва з меседжем щодо Донбасу

05 липня 2017

Під час свого візиту до України держсекретар США розповість, про що на G20 говорили Трамп і Путін

Американська сторона через держсекретаря Рекса Тіллерсона поінформує керівництво України про результати переговорів президента США Дональда Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним, а також про результати тристоронньої зустрічі лідерів Німеччини, Франції та Росії на саміті G20 в Гамбурзі. Про це "Сегодня" сказав співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Михайло Пашков, коментуючи візит Рекса Тіллерсона до України 9 липня.

"У візиті Тіллерсона кілька мотивів. З одного боку — це домовленості Порошенка під час його візиту до Вашингтона і його зустрічі з Трампом (20 червня — Авт.). Крім Тіллерсона ми ще очікуємо візитів міністрів енергетики і оборони США (за словами Порошенка, в найближчі два місяці — Авт.). Це хороший знак в контексті активізації двосторонніх контактів на найвищому рівні після значної виборчої паузи, яка також була пов'язана з певними внутрішньополітичними моментами в США. Другий момент, цей візит відбудеться відразу після першої зустрічі Трампа і Путіна в Гамбурзі. Тому певні меседжі безумовно і очевидно Тіллерсон принесе до Києва", — вважає Пашков.

При цьому експерт не очікує якихось проривних рішень від першої зустрічі Трампа з Путіним, або укладення так званої big deal, адже для цього потрібна серйозна підготовка двох штабів президентів, а цього не було. "Ця зустріч висіла буквально на волосині до останнього моменту. І навіть ще вчора радник Путіна Ушаков говорив, що вони вибирають вікно з дуже щільного графіка президента РФ. Але, очевидно, (будуть) деякі питання, які становлять інтерес для України, тому що про Україну буде йтися — це вже очевидно за повідомленнями і американських, і російських джерел. Тому цілком коректно, що американська сторона через Тіллерсона повідомить Україну про цю частину розмови", — сказав Михайло Пашков.

На запитання "Сегодня" про те, чи схилятиме Рекс Тіллерсон Україну до поступок в питанні врегулювання ситуації на Донбасі, адже держсекретар США відомий своїми авторськими планами щодо зближення США з РФ, Пашков не виключив, що про це йтиметься. "Тіллерсон приїде з якимось меседжем. Це не якийсь випадковий візит, це не drop-in. Дуже важливо, що він буде саме після зустрічі в Гамбурзі. Деякий меседж щодо врегулювання буде. Дуже важливо ще й те, що саме там, в Гамбурзі буде тристороння зустріч Путін-Меркель-Макрон. І її зв'язок з двосторонньою зустріччю Путін-Трамп все це в комплексі буде викладено Тіллерсоном українській стороні", — підсумував Михайло Пашков.

Нагадаємо, джерела "Сегодня" в українських дипколах підтвердили, що перший візит держсекретаря США Рекса Тіллерсона в Україні відбудеться 9 липня.

Раніше під час візиту до Вашингтона президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом Україну відвідають американські міністри оборони і енергетики, а також держсекретар США Рекс Тіллерсон.


Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua