Теракти у Парижі змінять ставлення країн світу до глобальної безпеки

09 грудня 2015

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник в ефірі каналу “24” розповів про подальші дії світової спільноти та України у зв'язку з терористичною загрозою після теракту в Парижі.


Неважливо, хто саме візьме на себе відповідальність за скоєні в Парижі теракти. Зрозуміло, що мова йде про ісламських екстремістів. Участь смертників в акції про це говорить. Завжди, коли відбувається такий масштабний теракт, є дуже багато охочих взяти на себе відповідальність за його проведення, аби показати свою значимість.

Про те, що теракт у Парижі пов'язаний з подіями в Сирії, дійсно була інформація. Теракт ніколи не буває заради теракту. Це матиме серйозні наслідки. Впродовж кількох днів світом мають бути вироблені якісь більш довготривалі заходи для стримування загрози.

Важливо зайвий раз подумати про те, які наслідки матимуть теракти в Парижі для України. Той характер тероризму, що ми маємо на сході нашої країни, не надто відповідає суті тероризму як такій.

Але є одна важлива проблема саме для нас: у Франції існує питання про те, як терористи отримали зброю. Маємо справу з явищем корупції. У цьому лежить один із головних ключів української безпеки — у протистоянні корупції.

Навряд чи лідерам країн вдасться про щось домовитись у віденському форматі про світову безпеку, який вже пропонують їм до обговорення. Там присутня Росія, там присутні США, намагаються залучити також Іран. Рівень протиріч є дуже високим.

Утім світ все одно переглядає своє ставлення до тероризму і безпеки. Наприклад, прем'єр Канади, який раніше говорив про відмову від участі в повітряній операції в Сирії, вже заявляє про ймовірне долучення до операції.

Причин того, що деякі люди стають до лав терористів, дуже багато. Тут можна проводити паралелі з Донбасом. Важко відслідкувати, коли саме люди фанатично починають вірити в якусь ідею. Але можна говорити, що до цього призводять проблеми самих людей: від безробіття до власних амбіцій.

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk