Таємні санкції проти Росії

17 грудня 2021

Європейський Союз одностайно ставиться до суворого покарання Росії у разі вторгнення в Україну. Але ніяких превентивних заходів не буде. Про це пише польська публіцистка Анна Слоєвська у статті «Таємні санкції щодо Росії» на шпальтах свіжої «Rzeczpospolita»


У коментарі на шпальтах цього ж видання експерт з міжнародних питань київського аналітичного Центру Разумкова Михайло Пашков наголошує, що Україна має право пізнати перспективу членства в ЄС. Він зауважує, що Київ зацікавлений у співпраці в межах Східного партнерства, але ця ініціатива є елементом політики сусідства ЄС, а не її розширення. Він переконаний, що Східному партнерству потрібне перезавантаження, позаяк країни, що входять до проекту, мають різні пріоритети, а Білорусь із відомих причин взагалі призупинила своє членство.

«Україна, Молдова і Грузія очікують, що з’явиться якийсь виразний сигнал або хоча б якесь припущення перспективи їхнього членства в ЄС. Однак я думаю, що все обмежиться до комюніке, у якому прочитаємо про те, що ЄС „поважає європейський вибір та проєвропейські прагнення” наших країн. Привид великої російської агресії звісно робить своє і створює величезну загрозу для України. З іншого боку, у зв’язку із такою загрозою Україна як ніколи має право пізнати перспективи своєї інтеграції з ЄС. Вже не говорю про НАТО, бо це надто дратує Росію, яка вважає, що ми перебуваємо у її так званій сфері привілейованих інтересів. Вона висуває ультиматум і погрожує силою, бо вважає, що має право вирішувати наше майбутнє», — говорить Пашков. 


Джерело:

www.polskieradio.pl

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua