Справа не в полонених: озвучено дві причини переговорів Путіна з ватажками "Л/ДНР"

16 листопада 2017

У переговорах з обміну полоненими за участю президента Росії головними стали два меседжі, які не мають жодного стосунку до долі цих людей.

Таку думку "Обозревателю" висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Він зауважив: "Те, що ситуація постійно перебуває в динаміці — так, але говорити про якийсь стратегічний прорив, напевно, передчасно".

"Якщо говорити про переговори, то я бачу, скоріше, не стільки спробу зробити певний гуманітарний крок або жест з боку Росії, скільки два меседжі", — додав експерт.

На його думку, перший меседж полягав у тому, щоб "показати Медведчука як впливову людину".

Сенс другого меседжу такий. "Якщо я не помиляюся, Путін вперше подзвонив особисто Захарченку та Плотниькому. Думаю, ключовим моментом тут були не якісь благородні пориви Путіна. Зараз цей факт презентуватиметься Порошенкові як приклад: мовляв, дивіться, Путін може говорити з ними, він визнає їх , тому тепер ваша черга вступати з ними в прямий контакт", — сказав Мельник.

"Дуже хотілося б, щоб були звільнені полонені або заручники — так їх правильніше називати. Але, на жаль, їх цинічно використовують для якихось дрібних політичних цілей", — визнав Мельник.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk