Що буде з доларом: прогноз на осінь

09 серпня 2017

Гривня трохи просяде по відношенню до долара, але потім знову зміцниться

За моїм прогнозом, наступної осені не варто чекати різких коливань курсу валют.

Гривня трохи просяде по відношенню до долара, але потім знову зміцниться. На ситуацію на валютному ринку можуть вплинути результати збирання зерна, але шокових стрибків курсу не передбачається.

До того ж зараз вляглися пристрасті навколо керівництва Нацбанку України. Навряд чи найближчим часом з'явиться повноцінний глава НБУ, це складне політичне питання.

А поки ж виконуючий обов'язки глави НБУ Яків Смолій приймає зважені і раціональні рішення. Він цілком може виявитися компромісною фігурою на найближчий рік.

Що стосується політичного фактора, то в новому сезоні темою номер один стануть парламентські вибори. Політики будуть репетирувати свої передвиборні програми.

Можливий ажіотаж навколо прийняття бюджету на 2018 рік. Однак в цей період ситуація на валютному ринку буде мати уповільнений характер.

Варто сподіватися, що восени офіційний банківський курс залишиться в межах 26 гривень за долар. Якщо, звичайно, не відбудуться якісь екстремальні події.


Василь Юрчишин

Директор економічних і соціальних програм


Народився в 1955 р. в Кам’янці-Подільському.

Освіта:

Київський державний університет імені Т. Шевченка, факультет кібернетики (1977).

Кандидат фізико-математичних наук (1989).

Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України (1994).

Доктор наук з державного управління (2003).

Автор близько 100 наукових праць.

Робота:

Протягом 1977–1993 р. працював в Київському університеті на посадах інженера, наукового та старшого наукового співробітника; 

1994–1999 — головний дослідник з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень, Фонду розвитку банківської справи і фінансів;

1999–2004 — доцент кафедри економічної політики Української (нині Національної) академії державного управління при Президентові України;

1999–2004 — директор з досліджень Агентства гуманітарних технологій, потім Агенції соціального проектування;

2002–2003 — радник Міністра економіки України;

з квітня 2004 р. — професор кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України;

з червня 2005 р. — директор економічних програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-90

yurchyshyn@razumkov.org.ua