Санкції проти "Північного потоку-2": як вплине на Україну напруга між США й ФРН

01 липня 2020

У Німеччині готують заходи у відповідь на розширення Сполученими Штатами санкцій проти газопроводу «Північний потік-2». Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков зазначив, що погіршення відносин між США і Німеччиною не позначиться на Україні, оскільки позиція Києва завжди була послідовною в питанні енергетичних проєктів Москви в ЄС.


«Україна від початку заявляла, що «Північний потік-2» — це проєкт політичний, і позиція української сторони завжди була зрозумілою, прогнозованою і послідовною. Ми як були проти цього проєкту, так і залишаємося проти. Українська влада завжди говорила про це на різних міжнародних майданчиках, тому претензії до України навряд чи можливі. Тут зачіпаються наші інтереси як транзитної держави, тому для нас тиск США на країни, які беруть участь у «Північному потоці-2» сприймається як позитивний момент. Але тут ситуація в іншому: американці наближаються до виборчої кампанії та їм буде трошки не до цього»
, — сказав Пашков.

Він зазначив, що санкції США у світі й в тому ж ЄС все одно будуть сприйматися позитивно, незважаючи на контрзаходи з боку Німеччини. За словами експерта, якщо Берлін запровадить санкції у відповідь проти США, то в ЄС такий крок не підтримають.

Водночас Пашков додав, що до розколу в Євросоюзі це не призведе.

«Америка дійсно готує санкції. Якщо говорити про вплив цих санкцій, то тут, звісно, Німеччина буде всіляко противитися і це буде сприйматися, як кроки у відповідь. Це не призведе до розколу в ЄС і не викличе протистояння на рівні США та всього ЄС. Це більшою мірою локальна ситуація і санкції США у світі сприймаються досить позитивно з урахуванням агресивної політики РФ. До того ж «Північний потік-2» є політичним проєктом, попри спроби Німеччини в цьому переконати», — пояснив Михайло Пашков.


Джерело:

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua