Надання населенню можливості оплачувати компослуги в розстрочку — це такий півзахід, який не вирішує принципово проблему платежів.
Про це у коментарі ІА ZIK заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
«У нас дуже багато людей, які отримують субсидії, — більше як 5 млн. Уряд дуже стурбований, що неефективна система субсидування може привести до серйозних політичних потрясінь. Тому робиться такий крок», — сказав він.
Однак експерт сумнівається, що цей крок буде ефективним.
«Чесно кажучи, я цю ідею з розстрочкою не розумію. Вважаю, що вона не дасть результату. Треба переходити на субсидування конкретних людей, які цього потребують, у грошовій формі. Ось це може принести позитивний результат, а не розстрочки чи якісь подібні механізми», — зазначив Володимир Омельченко.
На його думку, краще було би зробити більш адекватну і прозору систему субсидування, щоб допомогу отримували безпосередньо громадяни грошима, а не «якимись папірцями і знижками на енергоносії».
«Якщо люди безпосередньо отримуватимуть ці гроші, тоді вони будуть контролювати енергоспоживання, і ніхто цими грошима не зможе маніпулювати. А коли гроші отримують українські монополісти, а громадяни отримують знижку, то це, по-перше, не стимулює зниження енергоспоживання, а по-друге, призводить до непрозорого управління фінансовими потоками державних і недержавних корпорацій», — пояснив експерт.