Розстрочка платежів за компослуги не вирішує проблеми. Слід міняти систему субсидій — експерт

21 жовтня 2016

Надання населенню можливості оплачувати компослуги в розстрочку — це такий півзахід, який не вирішує принципово проблему платежів.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«У нас дуже багато людей, які отримують субсидії, — більше як 5 млн. Уряд дуже стурбований, що неефективна система субсидування може привести до серйозних політичних потрясінь. Тому робиться такий крок», — сказав він.

Однак експерт сумнівається, що цей крок буде ефективним.

«Чесно кажучи, я цю ідею з розстрочкою не розумію. Вважаю, що вона не дасть результату. Треба переходити на субсидування конкретних людей, які цього потребують, у грошовій формі. Ось це може принести позитивний результат, а не розстрочки чи якісь подібні механізми», — зазначив Володимир Омельченко.

На його думку, краще було би зробити більш адекватну і прозору систему субсидування, щоб допомогу отримували безпосередньо громадяни грошима, а не «якимись папірцями і знижками на енергоносії».

«Якщо люди безпосередньо отримуватимуть ці гроші, тоді вони будуть контролювати енергоспоживання, і ніхто цими грошима не зможе маніпулювати. А коли гроші отримують українські монополісти, а громадяни отримують знижку, то це, по-перше, не стимулює зниження енергоспоживання, а по-друге, призводить до непрозорого управління фінансовими потоками державних і недержавних корпорацій», — пояснив експерт.


Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko