Результати виборів до Європарламенту і Україна

27 травня 2019

Результати виборів до Європарламенту в цілому підтвердили офіційні прогнози. Правоцентристська Європейська народна партія та лівоцентристський Прогресивний альянс соціалістів та демократів залишилися найбільшими фракціями, однак не зможуть самостійно сформувати більшість. Посилення позицій лібералів та зелених у новому складі Європарламенту та їх можливе приєднання до нової більшості матиме позитивне значення для України. Ліберали є найприхильнішими до України, не виключаючи перспективу членства в ЄС для нашої держави. Натомість, праворадикали не зуміли змінити баланс сил на свою користь. Резолюції Європарламенту, включаючи питання виділення макрофінансової допомоги, були завжди більш сприятливими по суті та жорсткішими в частині засудження російської агресії, аніж офіційна позиція ЄС. Тому нова розстановка сил в Європарламенті, в цілому є сприятливою для України. 

Ефір


Джерело:

В’ячеслав Голуб

Експерт програм зовнішньої політики


Народився в 1990 році в м. Павлоград Дніпропетровської області.

Освіта:

Національний університет «Острозька академія» (2013 р.). Спеціальність: магістр із міжнародних відносин, політолог-міжнародник, перекладач.

Проходив стажування у Міністерстві закордонних справ України (2011 р.; 2013 р.; 2014-2015 рр.), Комітеті ВРУ з питань європейської інтеграції за Програмою стажування у Верховній Раді України та Центральних органах виконавчої влади від ГО «Ліга інтернів».

Робота:

Жовтень 2015 р. – серпень 2016 р. — робота на державній службі в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження.

Серпень – грудень 2016 р. — експерт з питань внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень.

Від січня 2017 р. — експерт програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.