Припинення вогню не буде безстроковим: експерт назвав пастку Росії для України

01 вересня 2020

Москва продавлюватиме "мирний" план щодо Донбасу, заручившись допомогою Берліна і Парижа


Єдине рішення, яке виконано з саміту в Парижі, — припинення вогню, але воно може виявитися не безстроковим, адже Росія підготувала для України чергову пастку. Про це розповів в інтерв'ю сайту "Сьогодні" співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

За словами глави ОПУ Андрія Єрмака, переговори політичних радників лідерів "Нормандської четвірки" пройдуть до 10 вересня (імовірно, 4 вересня), хоча ще минулого тижні в бесіді з "Сьогодні" голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук говорив, що зустріч запланована на 28 серпня. Якщо зустріч радників таки відбудеться, потім повинні пройти переговори міністрів закордонних справ чотирьох країн. І тільки після цього сторони вийдуть на саміт лідерів "Нормандської четвірки" в Берліні.

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник вважає, що навіть якщо така зустріч і відбудеться, ситуація від цього кардинально не зміниться, оскільки політичного рішення щодо припинення цього конфлікту на сьогодні немає.

"Одна зі сторін конфлікту мало того, що відмовляється, щоб, принаймні, публічно визнати себе стороною конфлікту, так ще й відмовляється від цього за закритими дверима, продовжуючи грати роль "миротворця". Ну, а, по-друге, Росія не готова йти на перемир'я. У Росії є надія завершити цей конфлікт на свою користь, досягти цілей, які були поставлені з самого початку. Тому не варто так багато уваги приділяти цій зустрічі і тому, коли вона відбудеться", — вважає експерт.

За його словами, Росія розмовляє з Україною мовою ультиматумів. Це, на думку Олексія Мельника, ультиматуми з боку сильного і спроби дати якісь відповіді з боку жертви, але ні про який діалог не йдеться, оскільки позиції сторін занадто нерівні.

"Для тих, хто розраховує на мир на Донбасі після другої зустрічі лідерів "Нормандської четвірки", моя порада — почитайте рішення паризького саміту і потім подивіться, що відбувається сьогодні. З саміту в Парижі, єдине рішення, яке умовно виконано, — це припинення вогню. І то, я говорю, що це чергова пастка, яку Росія поставила Україні. Дай Бог, щоб я помилявся, але це припинення вогню не буде безстроковим. Думаю, що зараз воно буде використано з метою тиску на Україну, в тому числі із залученням Франції і Німеччини, може десь США, щоб Україна виконала політичну частину Мінська або ж російський "мирний" план щодпо Донбасу", — підсумував Олексій Мельник.


Джерело:


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk