Профільне міністерство має ретельніше реагувати на ситуацію у вугільній промисловості

26 лютого 2020

Міністерство енергетики та захисту довкілля має ретельніше реагувати на ситуацію у вугільній промисловості.

Один з основних векторів державної політики має орієнтуватись на вирішення соціальних питань шахтарів та аналіз можливих негативних наслідків для економіки держави у разі прискореного розвитку альтернативної енергетики з чітким акцентом на технічні можливості інфраструктури та фінансовий стан споживачів.

Таку думку в ефірі Радіо Свободи у програмі «Донбас: реалії» висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Урядом інтереси імпортерів електричної енергії поставлені вище інтересів українських шахтарів та енергетиків, що спричиняє багатомільйонні втрати українських енергетичних компаніях на користь російському й білоруському бізнесу

На думку експерта, цей фактор, а також високий рівень корупції в управлінні державними шахтами призвели до зростання заборгованості по зарплатам шахтарів на суму близько 1 млрд. грн.

За словами Володимира Омельченко, необхідно терміново провести реструктуризацію державних шахт, підготувавши життєздатні об’єкти до приватизації, а безперспективні шахти — до поступового виведення з експлуатації з урахуванням належної соціальної адаптації шахтарів. Також, на часі розглянути питання створення цивілізованої вугільної біржі.

Нагадаємо, що за період 2012–2019 років, обсяг видобутку вугілля державними шахтами впав майже у три рази до рівня 3,5 млн.тон. При цьому збиток на одній тоні видобутку, з 2012 по 2019 рік, зріс удвічі та склав майже 1 тис. грн.

Всього на державних вуглевидобувних підприємствах зайнято майже 38 тисяч персоналу, з яких 20% це люди пенсійного віку.

Реформування вугільної галузі має включати не лише організацію нового державного підприємства, яке об’єднає перспективні шахти, але і створення ринку вугільної продукції, що забезпечить справедливу ціну та ліквідує проблемні питання з розрахунками за ресурс.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko