Зараз є дві важливі складові. По-перше. не варто поспішати з висновками, кажучи, що це диверсія. По-друге, слід задуматися, що потрібно зробити, щоб не допустити повторення.
Про це у коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник, аналізуючи ситуацію з вибухом на складі боєприпасів у Балаклії.
«Дуже небезпечно висувати одну якусь пріоритетну версію, відкидаючи інші, оскільки це далеко не перший вибух на українських складах. Були випадки і задовго до війни. Причини можуть бути різними», — відразу підкреслив експерт, апелюючи до версії про те, що сталося, було диверсією.
«Другий аспект полягає в тому, що на багатьох таких об'єктах боєприпаси складуються в якихось ангарах, незахищених від диверсії, удару з повітря. Іноді вони навіть зберігалися просто неба, закриті від дощу чи якихось атмосферних явищ», — розповідає військовий фахівець.
Також, виходячи з новітніх способів здійснення диверсій, за його словами, все досить вразливо: є за кілька сотень доларів квадрокоптер, який кустарним способом переробляють на носій вибухової речовини, й від нього захиститися практично неможливо.
«Такий пристрій практично неможливо виявити, його дуже важко знищити та дуже складно захиститися. Це нові реалії, які потрібно враховувати», — констатував Мельник.