Про резолюцію Європарламенту та дій Росії щодо Азовського моря

31 жовтня 2018

Медіа

У резолюції Європарламенту дана дуже чітка і однозначно жорстка оцінка, що засуджує з політико-правової точки зору дії російської сторони в акваторії Азовського моря. Для України це має достатньо велике значення, враховуючи те, що Україна нещодавно подала позов до Міжнародного морського трибуналу і це буде додатковим аргументом, що підсилює позицію держави, це по-перше. По-друге, вкрай важливим є те, що на поточній 73-й Генасамблеї ООН буде розглянуто у третьому комітеті питання щодо Криму і Азову. Це додатковий аргумент, який підсилює українську позицію. Для нас важливо не просто ухвалити резолюцію щодо Криму, а й щодо демілітаризації регіону загалом, у тому числі і щодо Азовського моря.

Важливе ще й одночасно ухвалене Європарламентом Звернення до керівних органів Євросоюзу про запровадження посади уповноваженого щодо Криму і Донбасу, тобто щодо України. Це орієнтовно відповідає американському варіанту Волкера і водночас свідчить про те, що ЄС приділятиме більше уваги ситуації, пов’язаній з Україною.

Ця ситуація прямо стосується економічних інтересів країн Євросоюзу, бо поставка товарів з українських портів затримується і, відповідно, європейські отримувачі зазнають суттєвих втрат. Україна теж втрачає за деякими оцінками від 500 млн. грн. до 1 млрд.грн. Така обставина враховується європарламентаріями і матиме серйозне значення, бо мова може йти про додаткові санкції щодо Росії. Це, з одного боку, остудить прибічників зняття санкцій з Росії, а з іншого - буде додатковим аргументом України на лютневому засіданні ПАРЄ, де розглядатиметься питання щодо відновлення участі Росії у засіданнях організації.

Для нас принципово важливо зберегти єдиний санкційний фронт Євросоюзу, США, Австралії, Японії та інших країн, що є стримуючим чинником для агресивної російської політики не лише щодо України, але й Європи, і у світі загалом. Крок Європарламенту важливий ще й з огляду на геополітику у більш широкому масштабі.

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua