У резолюції Європарламенту дана дуже чітка і однозначно жорстка оцінка, що засуджує з політико-правової точки зору дії російської сторони в акваторії Азовського моря. Для України це має достатньо велике значення, враховуючи те, що Україна нещодавно подала позов до Міжнародного морського трибуналу і це буде додатковим аргументом, що підсилює позицію держави, це по-перше. По-друге, вкрай важливим є те, що на поточній 73-й Генасамблеї ООН буде розглянуто у третьому комітеті питання щодо Криму і Азову. Це додатковий аргумент, який підсилює українську позицію. Для нас важливо не просто ухвалити резолюцію щодо Криму, а й щодо демілітаризації регіону загалом, у тому числі і щодо Азовського моря.
Важливе ще й одночасно ухвалене Європарламентом Звернення до керівних органів Євросоюзу про запровадження посади уповноваженого щодо Криму і Донбасу, тобто щодо України. Це орієнтовно відповідає американському варіанту Волкера і водночас свідчить про те, що ЄС приділятиме більше уваги ситуації, пов’язаній з Україною.
Ця ситуація прямо стосується економічних інтересів країн Євросоюзу, бо поставка товарів з українських портів затримується і, відповідно, європейські отримувачі зазнають суттєвих втрат. Україна теж втрачає за деякими оцінками від 500 млн. грн. до 1 млрд.грн. Така обставина враховується європарламентаріями і матиме серйозне значення, бо мова може йти про додаткові санкції щодо Росії. Це, з одного боку, остудить прибічників зняття санкцій з Росії, а з іншого - буде додатковим аргументом України на лютневому засіданні ПАРЄ, де розглядатиметься питання щодо відновлення участі Росії у засіданнях організації.
Для нас принципово важливо зберегти єдиний санкційний фронт Євросоюзу, США, Австралії, Японії та інших країн, що є стримуючим чинником для агресивної російської політики не лише щодо України, але й Європи, і у світі загалом. Крок Європарламенту важливий ще й з огляду на геополітику у більш широкому масштабі.