Відомо, що тарифи на природний газ в умовах МВФ і України визначаються в умовах підписаної угоди, де сказано, що вартість прив’язано до імпортного паритету, до так званого hub NCG. Якщо брати конкретно, то МВФ не вимагає від України підвищувати чи знижувати ціни, а щоб вони були прив’язані до імпортного паритету. І оскільки вартість пального на міжнародних ринках збільшується, то відповідно зростає і вартість природного газу.
Видобуток природного газу за останні роки практично не зростає, а купівельна спроможність населення на надзвичайно низькому рівні. У 2015-му році було прийнято урядову Концепцію, яка передбачає зростання видобутку природного газу до 2020-го року з 20-ти млрд. кубічних метрів до 27-ми млрд. кубічних метрів. Але станом на сьогодні ми можемо вийти лише на рівень 21 млрд. кубометрів видобутку на рік. Тобто іде катастрофічне відставання від запланованого графіку видобутку природного газу. І вже зрозуміло, що підвищення, яке було закладено у Концепцію, не буде виконано. Тобто ця державна Концепція щодо зростання видобутку природного газу, провалена. Які причини? По-перше, непрозорість проведення конкурсів, бо взагалі вони де-факто не проводяться, а ліцензії роздаються непрозорим чином невідомим компаніям, людям наближеним до влади, які не володіють достатнім досвідом.
"Укргазвидобування" має достатньо коштів після підвищення цін на природній газ. За останні чотири роки надходження компанії зросли майже у десять разів, але левову частину цих коштів "Укргазвидобування" не отримує, оскільки їх контролює компанія НАК "Нафтогаз". Вона використовує їх на власний розсуд і величезна частина цих грошей іде до державного бюджету України. Таким чином не залишається можливості, не створено умов для власного газовидобутку. Потрібно міняти умови роботи галузі, щоб сприяти збільшенню газовидобутку. При поточній інвестиційній системі, нинішньому ліцензуванні і державному управлінні розраховувати на те, що збільшиться видобуток марно. Іншими словами, головна проблема для зростання газовидобутку і розвитку галузі — це низький платоспроможний попит з боку громадян. Тому без вирішення питань розвитку економіки вцілому і підвищення заплат розраховувати на те, що лише збільшенням цін ми зможемо забезпечити розвиток газовидобувної галузі неможливо, оскільки економіка нездатна буде витримати цього зростання цін на на природний газ.