Порошенко не мав повноважень підписувати контракти, — "вугільну справу" прокоментував експерт

20 січня 2022

Так звана "вугільна справа" в межах кримінального провадження щодо чинного народного депутата, президента України (2014–2019 рр.) Петра Порошенка повинна ретельно розслідуватися з урахуванням обставин 2014 року. Таку думку в програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

"У 2014 році, коли була захоплена терористичними проросійськими угрупованнями територія Донбасу, на цій території перебувало 100% антрацитової групи вугілля. А це вугілля мала би споживати вся Україна. Тобто практично ми залишилися без 100% антрацитової групи. І скоротився видобуток цього року в Україні через цю агресію на 40%. Країна стояла на межі енергетичного колапсу… До нашого центру приїжджав тоді заступник міністра енергетики США. І була створена робоча група, щоби допомогти Україні в питанні енергетичної безпеки. Ця група працювала з нашим Міністерством енергетики, і завдяки спільним зусиллям ми змогли подолати цю ситуацію", — сказав він.

На його думку, поставки вугілля того часу здійснювалися відповідно до українського законодавства.

"У 2014 році ніхто не знав, де починається, де закінчується неконтрольована територія. Тому що весь час кордони зміщувалися. Вони були нестабільні. Тоді жодні бойовики не контролювали жодні шахти. Тоді залишалося керівництво ще старе, українське на українських шахтах. Всі ці шахти були зареєстровані як українські підприємства. Тому поставки вугілля відбувалися в межах українського законодавства… Порошенко як президент України не мав жодних повноважень підписувати контракти, чи давати комусь вказівку. Це не його взагалі було питання", — наголосив Омельченко.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko