Переговори з Росією: як тепер захід вибудовує свою політику з агресором і чи допоможе це запобігти "гарячій" фазі війни

20 січня 2022

Чергові "червоні лінії" від Москви. Однак уже не такі категоричні. Росія повернулася за стіл переговорів. Цього тижня позицію Москви вислухали одразу на трьох майданчиках. Представники Росії та Сполучених Штатів поговорили у Женеві, далі свої забаганки Москва намагалася донести у НАТО, а потім в ОБСЄ. І хоча агресивні дії довкола українських кордонів розпочала саме РФ, у Кремлі і далі торочать про "загрози" для власної безпеки. Путін хоче, щоби альянс не розширювався на схід та відмовив Україні у перспективі членства в альянсі. І Вашингтон, і Брюссель дали чітко зрозуміти, що Київ самостійно вирішуватиме, куди йому рухатися. І наголосили: ультиматуми Росії з цього питання неприпустимі, адже суперечать основам НАТО. Двері альянсу відкриті для будь-якої країни.

Москва твердить про ворожу політику заходу стримування і обіцяє відповідь. От лише на своїх публічних виступах у Кремлі не можуть пояснити, кого ж альянс має намір стримувати у разі нападу. Та яку країну у світі вважають агресором після окупації Криму та вторгнення на схід України. Попри певні зрушення — з незадоволеними кислими обличчями російські дипломати таки приїхали на зустрічі — ситуація залишається складною. За даними американської розвідки, для ймовірної атаки на Україну, РФ вже підготувала до 175 тисяч військових.

"Тепер проблема в тому, щоб якимось чином уникнути глобального конфлікту можна було компромісно сумістити", — розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Разумкова Михайло Пашков.

"Є завищені вимоги Росії і є досить чітка позиція Заходу і тепер проблема в тому, щоб якимось чином уникнути глобального конфлікту можна було компромісно сумістити", — розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Разумкова Михайло Пашков.


Джерело:

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua