Чергові "червоні лінії" від Москви. Однак уже не такі категоричні. Росія повернулася за стіл переговорів. Цього тижня позицію Москви вислухали одразу на трьох майданчиках. Представники Росії та Сполучених Штатів поговорили у Женеві, далі свої забаганки Москва намагалася донести у НАТО, а потім в ОБСЄ. І хоча агресивні дії довкола українських кордонів розпочала саме РФ, у Кремлі і далі торочать про "загрози" для власної безпеки. Путін хоче, щоби альянс не розширювався на схід та відмовив Україні у перспективі членства в альянсі. І Вашингтон, і Брюссель дали чітко зрозуміти, що Київ самостійно вирішуватиме, куди йому рухатися. І наголосили: ультиматуми Росії з цього питання неприпустимі, адже суперечать основам НАТО. Двері альянсу відкриті для будь-якої країни.
Москва твердить про ворожу політику заходу стримування і обіцяє відповідь. От лише на своїх публічних виступах у Кремлі не можуть пояснити, кого ж альянс має намір стримувати у разі нападу. Та яку країну у світі вважають агресором після окупації Криму та вторгнення на схід України. Попри певні зрушення — з незадоволеними кислими обличчями російські дипломати таки приїхали на зустрічі — ситуація залишається складною. За даними американської розвідки, для ймовірної атаки на Україну, РФ вже підготувала до 175 тисяч військових.
"Тепер проблема в тому, щоб якимось чином уникнути глобального конфлікту можна було компромісно сумістити", — розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Разумкова Михайло Пашков.
"Є завищені вимоги Росії і є досить чітка позиція Заходу і тепер проблема в тому, щоб якимось чином уникнути глобального конфлікту можна було компромісно сумістити", — розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Разумкова Михайло Пашков.
Джерело: