Останнім часом пролунало багато заяв від української влади, якими було визначено розвиток «зеленої» енергетики як пріоритетний.
Зокрема, Президент України Володимир Зеленський заявив, що у майбутньому Україна створить нову децентралізовану енергетичну систему, в якій основну роль гратиме саме відновлювальна енергетика. Він підкреслив, що таку енергосистему не вийде зруйнувати будь-якими ракетними атаками, оскільки вона буде розподілена по всій країні.
Згодом, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що перехід до «зеленої» енергетики є правильним шляхом для України, а також є запорукою більшої безпеки.
Таким чином, було вкотре зафіксовано «зелений» курс України на найвищому державному рівні. В той же час, поведінка деяких гілок влади розходиться з заявами Президента та Прем’єра.
Наприклад, досі не вирішене питання продовження дії договорів pre-PPA та технічних умов для проєктів вітроенергетики, які інвестори готові добудувати вже зараз та зробити внесок в розвиток децентралізованої генерації.
Вітрова генерація має великий потенціал саме взимку та може покращувати енергозабезпечення України під час дефіциту потужності в енергосистемі.Без прийняття закону про продовження «зеленого» тарифу банки не дадуть енергетичним компаніям кошти на добудову цих об’єктів.
Міністерство енергетики та Регулятор підтримали цей законопроект, а ось Парламент поки не провів навіть засідання Комітету із розгляду відповідних ініціатив. Цим він гальмує введення нових потужностей, які потрібні Україні в умовах енергетичного терору.
На полях країни лежать недобудовані щонайменше 300 МВт вітротурбін. Якщо буде фінансування, весь обсяг можна підняти і добудувати в найкоротші терміни.
Наразі кожен МВт потужностей грає значну роль у забезпеченні українців світлом.