На місце Джонсона сватають одразу три кандидатури на посаду прем'єра.
У четвер, 7 липня, прем'єр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про свою відставку, чому передувала безпрецедентна кількість відмов чиновників продовжувати працювати в його Кабінеті.
Співдиректор програм зовнішньої політики та безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков каже, що його думку, на відставку Джонсона найбільшою мірою впливає внутрішня ситуація в Британії: проблемні моменти навколо деяких членів уряду та незадоволення ситуацією в суспільстві, як наслідок — масові відставки в уряді, проте на підтримці України ці процеси практично не відобразяться.
"Не можна говорити що з відставкою Джонсона політика Британії щодо України буде якоюсь іншою чи суттєво зміниться. Певна корекція буде, але мейнстрімний напрям підтримки України залишатиметься. Очевидно, виникне певна пауза після відставки, але вона буде досить швидко подолана", — відзначає Пашков.
Додає мінору Михайло Пашков, який нагадує, що Джонсон ще певний час виконуватиме свої обов'язки, тому принаймні до осені ситуація залишатиметься такою, як і була.
"Для нас відставка Джонсона це таки мінус, бо у нього склались особливо довірливі, дружні та відверті стосунки з Володимиром Зеленським. У нинішніх умовах це важливо. Він позиціонував себе як активний союзник України, який допомагає нам в різних сферах", — каже експерт.
Джерело: