Раптова перевірка боєготовності — метод, який РФ використовує, щоб обходити вимоги, які пред'являються до планових навчань
18 жовтня в Центральному військовому окрузі Росії стартували військові навчання, у яких беруть участь понад 20 тисяч військових. По тривозі також були підняті частини, розташовані в Західному і Південному Сибіру.
Тут варто звернути увагу на те, що, за офіційною російською версією, це були не планові навчання, а раптова перевірка.
У цій термінології важливо розуміти, в чому полягає різниця між навчаннями і перевіркою. Проведення подібних масштабних навчань, як правило, потрапляє під певні міжнародні зобов'язання, зокрема, під «Віденський документ», згідно з яким сторона, яка проводить навчання, повинна заздалегідь попереджати, якщо кількість задіяних солдатів перевищує певну норму.
Раптова ж перевірка — це російське ноу-хау, яке Кремль використовує для того, щоб обходити свої міжнародні зобов'язання.
У цих навчаннях я не бачу нічого екстраординарного, оскільки протягом останніх років навчання нон-стоп стали в Росії доброю традицією. Я навіть не думаю, що їхньою метою було вплинути на хід сьогоднішніх переговорів нормандської четвірки в Берліні.
Зв'язку цього виклику по тривозі з плановими українськими навчаннями я також не бачу, тим більше, що російські проводилися в Центральному окрузі, а не в Південному.