Канцлерка Німеччини Ангела Меркель призначила зустріч президентові України Володимиру Зеленському. Її візит до Києва відбудеться 22 серпня, напередодні саміту Кримської платформи. А вже 30 серпня Зеленський полетить до Вашингтона на зустріч із президентом США Джо Байденом.
Навіщо Меркель їде в Україну перед його візитом до США, які меседжі готує ОП і чи варто чекати прориву в переговорах з питань Північного потоку-2 і мирного процесу на Донбасі.
Завдання №1: зробити Зеленського поступливішим. "Вона спробує пояснити Зеленському позицію Німеччини щодо Північного потоку-2 перед його поїздкою до Байдена. Щоб мінімізувати негативну реакцію української сторони з цього приводу", – сказав LIGA.net співдиректор програм зовнішньої політики Центру Разумкова Михайло Пашков. Можливо, Меркель запропонує за це фінансово-політичні бонуси Україні.
Завдання №2: закінчити каденцію позитивом. "Судячи з усього, це останній візит Меркель. З огляду на те, що незабаром у Німеччині починається виборча кампанія і буде не до візитів, Меркель хоче свою каденцію закінчити на позитивній ноті в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі", – вважає Пашков. Він очікує від Меркель нових ініціатив у нормандському форматі. Радикальних змін не буде й тут: "Але буде очевидно заявлено, що Німеччина підтримує українську сторону. Це такий буде своєрідний жест доброї волі та спроба поставити позитивні три крапки в нормандському форматі".
Наразі і Росія, і Франція займають вичікувальну позицію та стежать за передвиборчим марафоном у Німеччині. У цій фазі проводити, наприклад, нормандський саміт на найвищому рівні немає сенсу. "Але Меркель все одно хоче залишити позитивне враження про себе. Такий, знаєте, післясмак. Це один із мотивів візиту", – впевнений він.
джерело: