Навіщо Меркель їде до Зеленського перед його поїздкою в США

13 серпня 2021

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель призначила зустріч президентові України Володимиру Зеленському. Її візит до Києва відбудеться 22 серпня, напередодні саміту Кримської платформи. А вже 30 серпня Зеленський полетить до Вашингтона на зустріч із президентом США Джо Байденом.

Навіщо Меркель їде в Україну перед його візитом до США, які меседжі готує ОП і чи варто чекати прориву в переговорах  з питань Північного потоку-2 і мирного процесу на Донбасі.

Завдання №1: зробити Зеленського поступливішим. "Вона спробує пояснити Зеленському позицію Німеччини щодо Північного потоку-2 перед його поїздкою до Байдена. Щоб  мінімізувати негативну реакцію української сторони з цього приводу", – сказав LIGA.net співдиректор програм зовнішньої політики Центру Разумкова Михайло Пашков. Можливо, Меркель запропонує за це фінансово-політичні бонуси Україні.

Завдання №2: закінчити каденцію позитивом. "Судячи з усього, це останній візит Меркель. З огляду на те, що незабаром у Німеччині починається виборча кампанія і буде не до візитів, Меркель хоче свою каденцію закінчити на позитивній ноті в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі", – вважає Пашков. Він очікує від Меркель нових ініціатив у нормандському форматі. Радикальних змін не буде й тут: "Але буде очевидно заявлено, що Німеччина підтримує українську сторону. Це такий буде своєрідний жест доброї волі та спроба поставити позитивні три крапки в нормандському форматі".

Наразі і Росія, і Франція займають вичікувальну позицію та стежать за передвиборчим марафоном у Німеччині. У цій фазі проводити, наприклад, нормандський саміт на найвищому рівні немає сенсу. "Але Меркель все одно хоче залишити позитивне враження про себе. Такий, знаєте, післясмак. Це один із мотивів візиту", – впевнений він.


джерело:


Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua