Наслідки перебування росіян на Запорізькій АЕС доведеться ліквідувати довгі місяці, якщо не роки

Медіа

Запорізька атомна електростанція, на сьогодні захоплена росіянами, навряд чи почне працювати одразу ж після звільнення, яке залежить не від резолюцій Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), а виключно від дій Збройних сил України. Таку думку сьогодні, 9 квітня, висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

Діяльність генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі в контексті Запорізької АЕС гість ефіру назвав ефектною, але не ефективною.

“Ми бачимо його постійні поїздки і до України, і до Росії, він постійно спілкується з керівництвом “Росатому”, керівниками уряду Росії, але результатів на сьогодні нуль. Тому я думаю, що тут основні надії на наші збройні сили, тільки вони можуть звільнити цю станцію. Жодні резолюції ООН, жодні резолюції МАГАТЕ, на жаль, на російських терористів не діють і навряд чи діятимуть”, — коментує експерт.

При цьому директор енергетичних програм Центру Разумкова впевнений, що Україна звільнить ЗАЕС до наступного опалювального сезону. Проте відразу подавати електроенергію станція не зможе. Питання не лише у її розмінуванні, а й у відновленні. На його думку, надзвичайно оптимістичним є прогноз, що станція зможе запрацювати восени у разі звільнення її у травні-червні.

“Думаю, що, швидше за все, дуже значна кількість обладнання буде вивезена з цієї станції до Росії або пошкоджена. Тому на відновлення Запорізької атомної станції, швидше за все, потрібно буде не місяць і не два… На жаль, там будуть, я думаю, серйозні руйнування та серйозні пошкодження. Сліди, які залишила по собі російська армія, необхідно буде ліквідувати довгі-довгі місяці, якщо не роки”, — припускає Володимир Омельченко.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko