Миротворці на Донбасі: чому це черговий глухий кут?

31 жовтня 2017

Нічого несподіваного з вуст Волкера не пролунало. Доволі очікуваною була й реакція Росії. Річ у тім, що на сьогодні існують принципові розходження у сторін з приводу того, як представити події на Донбасі, адже РФ не визнає себе учасником і стороною конфлікту.

Про це в коментарі "Слову і Ділу" розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник, оцінюючи ситуацію зі складом миротворців та погрозу РФ блокувати резолюцію в разі відсутності росіян у складі місії ООН.

"В Україні, можливо, не звернули уваги на останнє засідання Ради Росія-НАТО, але там досить показовим був коментар представника Росії. Так само колись канцлер Німеччини досить влучно охарактеризувала Путіна, але це притаманно наразі всій офіційній Росії — вони живуть у своєму паралельному світі", — зазначив Мельник.

"З моменту тієї заяви нічого не змінилося", — додав він.

Фахівець наголосив, що сторона конфлікту не може бути в складі місії, але ж РФ себе такою не визнає.

Щодо Резолюції, то, за його словами, в цій ситуації ми не знаємо остаточно, про яку саме резолюцію йдеться.
"Наприклад, не виключено, що це буде якесь рамкове рішення", — припустив експерт.

На його думку, в разі якогось рамкового рішення про те, що можлива миротворча операція, РФ може й не ветувати рішення.

"Росія також зацікавлена в тому, щоб на певному етапі підігравати. Однак щойно дійде до конкретики, звісно, Кремль відстоюватиме до кінця свій меседж про те, що Росія не є учасником конфлікту й будь-які натяки в міжнародних документах на те, що РФ є стороною конфлікту, блокуватимуться", — резюмував Олексій Мельник.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk