Сьогодні для Києва доведені жорсткі графіки погодинних відключень електричної енергії для побутових споживачів. Так, 12 годин — це гарантовані відключення, натомість гарантоване забезпечення е/е складає лише 4 години.
Таку ситуацію важко пояснити виключно дефіцитом потужностей в ОЕС. Проблема ще й у тому, що в Києві розташована величезна кількість критичної інфраструктури, що працює на загальнодержавні інтереси яку заборонено обмежувати. Даний фактор методика Міненерго не враховує, тому у Києві найтриваліші відключення порівняно із іншими регіонами. Власне, у деяких регіонах гарантоване відключення населення не перевищує 2–3 години. Однак, Укренерго мусить доводити регіональні ліміти відповідно до положень вказаної методики.
У разі якщо залишеться все як є, то у Києві у липні місяці коли зростає сезонне споживання, а більшість атомних блоків перебувають у стані планових ремонтів, ситуація із енергозабезпеченням киян ще більше погіршиться, а в опалювальний сезон вона буде просто критичною. При цьому збільшення тарифів навіть удвічі суттєво не вплине на графіки погодинних відключень.
Цей фактор може призвести до підвищення градусу соціального напруження в державі й негативно відобразитися на військово-політичній ситуації в цілому.
Уряд нарешті зрозумів дану проблему й тому Д.Шмигаль надав доручення удосконалити методику із надання лімітів. На мій погляд визначення лімітів для населення має враховувати наявність у регіоні загальнодержавної інфраструктури й воно також має зважати на відсоток реально проживаючих мешканців у кожному регіоні від усього населення країни.
Джерело: