Київська енергетична аномалія

24 травня 2024

Сьогодні для Києва доведені жорсткі графіки погодинних відключень електричної енергії для побутових споживачів. Так, 12 годин — це гарантовані відключення, натомість гарантоване забезпечення е/е складає лише 4 години.

Таку ситуацію важко пояснити виключно дефіцитом потужностей в ОЕС. Проблема ще й у тому, що в Києві розташована величезна кількість критичної інфраструктури, що працює на загальнодержавні інтереси яку заборонено обмежувати. Даний фактор методика Міненерго не враховує, тому у Києві найтриваліші відключення порівняно із іншими регіонами. Власне, у деяких регіонах гарантоване відключення населення не перевищує 2–3 години. Однак, Укренерго мусить доводити регіональні ліміти відповідно до положень вказаної методики.

У разі якщо залишеться все як є, то у Києві у липні місяці коли зростає сезонне споживання, а більшість атомних блоків перебувають у стані планових ремонтів, ситуація із енергозабезпеченням киян ще більше погіршиться, а в опалювальний сезон вона буде просто критичною. При цьому збільшення тарифів навіть удвічі суттєво не вплине на графіки погодинних відключень.

Цей фактор може призвести до підвищення градусу соціального напруження в державі й негативно відобразитися на військово-політичній ситуації в цілому.

Уряд нарешті зрозумів дану проблему й тому Д.Шмигаль надав доручення удосконалити методику із надання лімітів. На мій погляд визначення лімітів для населення має враховувати наявність у регіоні загальнодержавної інфраструктури й воно також має зважати на відсоток реально проживаючих мешканців у кожному регіоні від усього населення країни.


Джерело:

ЕНЕРГОБІЗНЕС

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko