Коли Україна отримає новий транш від МВФ: невтішний прогноз експертів

23 листопада 2020

Влітку 2020 року Україна отримала перший і єдиний транш від МВФ (2,1 мільярда доларів) в рамках програми фінансування stand-by. Зараз експерти оцінюють шанси України отримати новий транш МВФ до кінця 2020 року як вкрай низькі. А якщо МВФ і прийме рішення про виділення допомоги Україні, то для цього влада повинна виконати низку умов, чого на даний момент немає.

… Директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин вважає, що ні до кінця цього року, ні на початку наступного другого траншу МВФ Україна не отримає.

У коментарі виданню він нагадав, що до цього часу не прийнятий бюджет на 2021 рік, а тому до кінця року фінансування фонду чекати не варто.

"Можна припустити, що МВФ в черговий раз повірить нашому уряду, що бюджет буде збалансованим, але, швидше за все, цього не буде", — додав експерт.

Юрчишин вважає, що в кращому випадку місія фонду приїде в Україну в кінці лютого — на початку березня наступного року, "тому і в першому кварталі 2021 року ніякого траншу не буде".

На думку Василя Юрчишина, важливість траншей фонду дещо перебільшена.

"Непотрібно думати, що без них у нас буде колапс", — заявив він.

При цьому, за словами експерта, якби було більше змістовності в економічній політиці українського уряду, можна було б "спокійно у співпраці з МВФ переходити до формату консультацій, технічної допомоги, але без фінансування".


Джерело:

Василь Юрчишин

Директор економічних і соціальних програм


Народився в 1955 р. в Кам’янці-Подільському.

Освіта:

Київський державний університет імені Т. Шевченка, факультет кібернетики (1977).

Кандидат фізико-математичних наук (1989).

Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України (1994).

Доктор наук з державного управління (2003).

Автор близько 100 наукових праць.

Робота:

Протягом 1977–1993 р. працював в Київському університеті на посадах інженера, наукового та старшого наукового співробітника; 

1994–1999 — головний дослідник з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень, Фонду розвитку банківської справи і фінансів;

1999–2004 — доцент кафедри економічної політики Української (нині Національної) академії державного управління при Президентові України;

1999–2004 — директор з досліджень Агентства гуманітарних технологій, потім Агенції соціального проектування;

2002–2003 — радник Міністра економіки України;

з квітня 2004 р. — професор кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України;

з червня 2005 р. — директор економічних програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-90

yurchyshyn@razumkov.org.ua