Існує декілька сценаріїв функціонування газового ринку взимку 2020 року

30 жовтня 2019

На сьогоднішній день існує декілька базових сценаріїв розвитку подій в частині транзитного контракту після 01 січня 2020 року. Головний сценарій — це те, що сторони не зможуть домовитися, оскільки вони мають діаметрально різні позиції.

Про це заявив учора в ефірі Радіо Свобода директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Якщо Україна спирається на європейське законодавство і на правову базу газового ринку, то «Газпром» ставить ультиматум, у тому числі по боргах. На думку експерта, «Газпрому» потрібен короткостроковий контракт, поки не буде збудований «Північний потік-2».

Україні ж, навпаки, потрібен довгостроковий контракт, поки Україна має певні козирі у зв’язку з тим, що не добудований «Північний потік-2» і «Турецький потік».

«Вже сьогодні я не бачу жодних точок дотику, як можна домовитися. Росія не піде ні на які поступки, оскільки «Газпром» діє чисто по кремлівських директивах. Ці директиви не передбачають жодних поступок»,  заявив Омельченко.

На думку директора енергетичних програм Центру Разумкова, попередні уряди разом з НАК «Нафтогаз України», підіграв «Газпрому», тому що не зміг домогтися проведення анбандлінгу і головною причиною згаяного часу було небажання компанії «Нафтогаз» втрачати своє монопольне положення.

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko