Існує декілька сценаріїв функціонування газового ринку взимку 2020 року

30 жовтня 2019

На сьогоднішній день існує декілька базових сценаріїв розвитку подій в частині транзитного контракту після 01 січня 2020 року. Головний сценарій — це те, що сторони не зможуть домовитися, оскільки вони мають діаметрально різні позиції.

Про це заявив учора в ефірі Радіо Свобода директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Якщо Україна спирається на європейське законодавство і на правову базу газового ринку, то «Газпром» ставить ультиматум, у тому числі по боргах. На думку експерта, «Газпрому» потрібен короткостроковий контракт, поки не буде збудований «Північний потік-2».

Україні ж, навпаки, потрібен довгостроковий контракт, поки Україна має певні козирі у зв’язку з тим, що не добудований «Північний потік-2» і «Турецький потік».

«Вже сьогодні я не бачу жодних точок дотику, як можна домовитися. Росія не піде ні на які поступки, оскільки «Газпром» діє чисто по кремлівських директивах. Ці директиви не передбачають жодних поступок», — заявив Омельченко.

На думку директора енергетичних програм Центру Разумкова, попередні уряди разом з НАК «Нафтогаз України», підіграв «Газпрому», тому що не зміг домогтися проведення анбандлінгу і головною причиною згаяного часу було небажання компанії «Нафтогаз» втрачати своє монопольне положення.

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko