Проблеми енергетики в Україні все частіше коментують псевдоексперти, які не знають законодавства і найняті виключно для навішування ярликів. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, коментуючи ситуацію навколо законопроекту №8626, що пропонує парламенту самому затверджувати методику формування цін на електроенергію.
"Так звані експерти, тому що я взагалі не вважаю Геруса експертом, а якоюсь незрозумілою людиною, — нехай краще читають законодавство, в якому чітко розписані функції НКРЕКУ. Таким "експертам" насамперед потрібно ознайомитися з законом "Про НКРЕКУ", а потім — із законами "Про ринок електроенергії" і "Про ринок природного газу". Спочатку необхідно мати елементарні, базові знання, а потім робити зауваження і критикувати. Вступати з подібними "експертами" в полеміку не хочу. Крім критики і навішування ярликів вони ні на що не здатні", — зазначив Володимир Омельченко.
Експерт підкреслив, що вважає законопроект №8626 таким, який суперечить законодавству і не має шансів бути ухваленим.
"Існують закони, які визначають, яким чином формуються тарифи на енергоносії, зокрема, на електричну енергію. Згідно із законом, цим займається НКРЕКУ, вона спеціально для цього створена. Не можуть депутати або політики безпосередньо займатися встановленням тарифів", — повідомив енергетичний аналітик.
Законопроект №8626 внесла до парламенту група депутатів на чолі з Вікторією Войцицькою. Документ передбачає, зокрема, внесення змін до методики формування ціни на вугілля "Роттердам+", затвердженої НКРЕКУ в 2016 році.
Володимир Омельченко заявив, що обраний депутатами шлях — міняти тариф законами, — "є абсолютно тупиковим і популістським". На думку е нергетич ного е ксперта, втручання політиків в тарифне регулювання суперечить Закону про НКРЕКУ, що гарантує незалежність енергетичного регулятора. У відповідь Андрій Герус і його колеги розкритикували Омельченка, назвавши його позицію "нудним ниттям".