Президент США Джо Байден і господар Кремля Володимир Путін зустрінуться 16 червня в Женеві (Швейцарія). Білий дім хоче перезавантажити відносини з Кремлем, а Путін — підвищити свій статус до рівня "світового лідера". Кожен залишиться при своєму. І Україна, схоже, зокрема.
Що обговорюватимуть, чи вийде у США та Росії перезавантаження 2.0 і чи варто Україні очікувати на серйозні зміни після зустрічі?
"Буде широкий порядок денний. Ізраїльсько-палестинський конфлікт, контроль над ядерною зброєю, сирійська проблема, тематика Білорусі. І про Україну теж говоритимуть. Хоча Україна навряд чи стане головною темою дня", — сказав LIGA.net співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
Важливо, що переговори відбудуться після саміту НАТО і саміту США-ЄС, вважає Пашков. Тому в багажі у Байдена вже будуть узгоджені позиції. Він виступатиме не тільки від імені США, але і від імені НАТО з урахуванням позиції Євросоюзу: "Проблема, що в ЄС немає одностайності та стратегії щодо Росії. Тож зустріч більшою мірою буде тільки першим притиранням, обміном думками з різних питань".
"Про що вони зможуть домовитися — зараз досить складно судити. Але я думаю, у Байдена й адміністрації США особливих ілюзій з приводу миролюбності, лібералізму та демократизму Росії немає. Тому це швидше вимушена гра, в яку Росія грає давно і періодично піднімає ставки", — додав Михайло Пашков.
Жодні важливі рішення за спиною України не ухвалюватимуть, впевнений Пашков — Білий дім вибудував досить чітку та виразну лінію щодо Росії, і від неї не відступить: "Сюрпризів чи здачі позиції не буде. США не стануть виламувати руки Україні, примушувати до серйозних поступок".
Джерело: