Гра в перезавантаження. США простягають руку: чим закінчиться зустріч Байдена і Путіна

31 травня 2021

Президент США Джо Байден і господар Кремля Володимир Путін зустрінуться 16 червня в Женеві (Швейцарія). Білий дім хоче перезавантажити відносини з Кремлем, а Путін — підвищити свій статус до рівня "світового лідера". Кожен залишиться при своєму. І Україна, схоже, зокрема.

Що обговорюватимуть, чи вийде у США та Росії перезавантаження 2.0 і чи варто Україні очікувати на серйозні зміни після зустрічі?

"Буде широкий порядок денний. Ізраїльсько-палестинський конфлікт, контроль над ядерною зброєю, сирійська проблема, тематика Білорусі. І про Україну теж говоритимуть. Хоча Україна навряд чи стане головною темою дня", — сказав LIGA.net співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

Важливо, що переговори відбудуться після саміту НАТО і саміту США-ЄС, вважає Пашков. Тому в багажі у Байдена вже будуть узгоджені позиції. Він виступатиме не тільки від імені США, але і від імені НАТО з урахуванням позиції Євросоюзу: "Проблема, що в ЄС немає одностайності та стратегії щодо Росії. Тож зустріч більшою мірою буде тільки першим притиранням, обміном думками з різних питань".

"Про що вони зможуть домовитися — зараз досить складно судити. Але я думаю, у Байдена й адміністрації США особливих ілюзій з приводу миролюбності, лібералізму та демократизму Росії немає. Тому це швидше вимушена гра, в яку Росія грає давно і періодично піднімає ставки", — додав Михайло Пашков.

Жодні важливі рішення за спиною України не ухвалюватимуть, впевнений Пашков — Білий дім вибудував досить чітку та виразну лінію щодо Росії, і від неї не відступить: "Сюрпризів чи здачі позиції не буде. США не стануть виламувати руки Україні, примушувати до серйозних поступок".


Джерело:

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua